Donald Tusk WYLATAŁ 5 100 000 zł w ciągu 5 lat! To jest TANIE PAŃSTWO?

2012-11-27 13:49

Donald Tusk (55 l.) w ciągu 5 lat średnio co 6 dni latał różnymi maszynami na trasie Gdańsk - Warszawa lub Warszawa - Gdańsk. Premier, który mieszka w Sopocie, właśnie tam spędza większość weekendów. Jak wyliczyliśmy, za te przeloty Tuska zapłaciliśmy 5,1 mln zł!

Od 16 listopada 2007 roku do 22 października 2012 roku premier odbył na trasie Warszawa - Gdańsk i Gdańsk - Warszawa aż 275 podróży samolotami Tu-154 M, Embraer, Jak-40 oraz śmigłowcami - informuje nas Centrum Informacyjne Rządu. Przyjęliśmy, że jeden lot trwa godzinę, choć podróż helikopterem jest zdecydowanie dłuższa. - Godzina lotu Tu-154 kosztuje ok. 40 tys. zł, embraerem ok. 20 tys. zł, samolotem Jak-40 ok. 16 tys. zł, a helikopterem 14 tys. zł - mówi nam były pilot pułku, który woził polityków. Policzyliśmy. Za te loty Tuska podatnicy zapłacili około 5,1 mln zł! Media od lat informują, że premier samolotami lata do domu na weekend i w poniedziałki wraca nimi do pracy.

- W czasie wizyt premiera na Pomorzu miały miejsce m.in. tak ważne wydarzenia, jak wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum II Wojny Światowej czy spotkanie z kandydatem na prezydenta USA - informuje nas CIR. - To oburzające. Te pieniądze można by wydać na setki innych rzeczy, np. na upadające szpitale - komentuje nam Mariusz Błaszczak (43 l.), przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. A poza tym skoro Tusk od nas wymaga oszczędności, to niech sam zacznie oszczędzać!

Odzież i obuwie damskie w atrakcyjnych cenach. Zobacz oferty promocyjne na stronie born2be kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE