Drakońskie kary za grilla. Policyjne kontrole w całym kraju

2020-04-05 15:32 BL
Grillowanie / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Grillowanie / zdjęcie ilustracyjne

Nowe zakazy związane z epidemią koronawirusa mocno dotknęły działkowiczów. Mogą oni wprawdzie przebywać w swoich ogródkach, ale obowiązują ich bardzo duże ograniczenia. Nie mogą urządzać spotkań towarzyskich, grilla i pić alkoholu. Policja zapowiada częste kontrole, a za złamanie zakazów grozi mandat.

Właściciele ogródków działkowych mogą przebywać na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych, ale muszą dostosować się do obostrzeń związanych z koronawirusem. Jak powiedział dla IAR rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa, nie wolno im organizować imprez towarzyskich, grilla czy pić alkohol.

Policjanci w całym kraju zapowiadają częstsze kontrole ogródków, będą m.in. sprawdzać, czy nie tam osób spoza najbliższej rodziny. Za złamanie zakazu grozi mandat w wys. 500 zł.

Komunikat w spawie korzystania z ogródków wydał Polski Związek Działkowców. W określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę może być zaliczany do sytuacji wyszczególnionej w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia pozwalającej na przemieszczanie się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Jednocześnie PZD zaapelował do działkowców, by ograniczyli do minimum aktywność na terenie ROD, zachowali szczególną ostrożność, powstrzymali się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny. PZD podjął też decyzję o zamknięciu terenów ROD dla osób trzecich. W funkcjonowaniu ROD wprowadzono również szereg obostrzeń dotykających działkowców, m.in. wyłączono z użytkowania przestrzenie wspólne w ogrodach, jak place zabaw, świetlice itp.

Najnowsze