Droga do zdrowia z PZU

2021-08-06 0:00
Droga do zdrowia z PZU
Autor: materiały prasowe

W ten weekend 7 i 8 sierpnia kolejnym przystankiem na trasie Drogi do Zdrowia z PZU będzie Augustów. Od godz. 9 do 19 mobilne gabinety będą dostępne przy Plaży Miejskiej w okolicy Amfiteatru (ul. Zarzecze 30). Każdy zainteresowany bezpłatnym badaniem może przyjść i wykonać USG płuc, spirometrię, EKG, zmierzyć cukier, cholesterol i ciśnienie krwi. Na miejscu wyniki badań możemy skonsultować z internistą lub z pulmonologiem – w przypadku USG płuc i spirometrii.

W tych dniach sprawdzić będzie można też niepokojące nas zmiany skórne, przy czym poradą służyć będzie dermatolog. PZU zaprasza do swoich mobilnych gabinetów mieszkańców Augustowa i turystów, którzy w tym czasie będą przebywali w okolicy.

Blisko pół tysiąca osób przebadano w Brusach

W ostatni weekend lipca mobilna strefa zdrowia była dostępna na placu targowym przy Urzędzie Miasta Brusy. Tylko tam łącznie przebadano 456 osób! W sobotę 31 lipca z badań i konsultacji z internistą skorzystało 46 osób, a 47 pacjentów wykonało spirometrię lub rozmawiało z pulmonologiem. Badanie USG płuc wykonano u36 osób, z pomocy dermatologa skorzystało 50 osób, a z konsultacji dietetycznej – 51 pacjentów. W niedzielę 1 sierpnia w Brusach na spirometrię i rozmowę z pulmonologiem zdecydowało się 45 osób, tyle samo skorzystało z podstawowych badań i konsultacji z lekarzem rodzinnym. W mobilnych gabinet ach P Z U tego dnia wykonano 3 5 USG płuc. 48 pacjentów skorzystało z pomocy dermatologa, a z porady dietetyka – 53 pacjentów.

Zdrowie to gwarancja udanych wakacji

W tegoroczne wakacje mobilne miasteczko zdrowia PZU odwiedza miejscowości turystyczne w różnych regionach Polski. Zarówno mieszkańcy, jak i ci, którzy spędzali urlop nad Bałtykiem lub na Mazurach, mieli już okazję skontrolować stan swojego zdrowia w Giżycku i Kołobrzegu.

– Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy w czerwcu, aby pomóc Polakom w walce zarówno z długotrwałymi następstwami zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU. – Po miesiącu pilotażu wyraźnie widzieliśmy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. W naszych mobilnych strefach zdrowia w ciągu czerwcowych weekendów wykonaliśmy prawie 3000 badań i konsultacji. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. Dlatego w sierpniu zawitamy do kolejnych miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – zachęca prezes PZU.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: materiały prasowe

W trosce o zdrowie i życie Polaków

Tym, którzy wskutek pandemii mieli utrudniony dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, PZU umożliwia przebadanie się w mobilnych gabinetach. W ramach akcji mobilne gabinety PZU odwiedziły wiele miast na południu i wschodzie Polski, tylko w czerwcu pokonując blisko 3,5 tys. km! W tym czasie z badań i konsultacji medycznej skorzystali mieszkańcy Zamościa, Świdnika, Lublina, Hrubieszowa, Rzeszowa i Stalowej Woli. Specjaliści przeprowadzili blisko 3 tys. badań i konsultacji. Warto dodać, że wśród pacjentów zgłaszających się do mobilnych gabinetów PZU były osoby, które potrzebowały natychmiastowej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy sześciu pacjentów przetransportowano karetkami do szpitala. To uratowało im życie. Takie sytuacje są namacalnym dowodem na to, że inicjatywy takie jak Droga do Zdrowia z PZU są ważne i potrzebne. Ubezpieczyciel znów spisał się na medal.

Utrudniony dostęp do lekarzy w czasie pandemii

Od początku pandemii koronawirusa Grupa PZU mocno angażowała się w walkę z COVID-19. Wsparcie, jakiego ubezpieczyciel udzielił szpitalom i służbom medycznym, było nieocenione w tych trudnych czasach. Jednak walka z pandemią jeszcze się nie skończyła, a jej skutki zdrowotne pozostają dla wielu nieuchwytne. Jeszcze do niedawna dostęp do lekarzy i placówek medycznych był utrudniony, a często niemożliwy. Z tego powodu uruchomiona została ogólnopolska akcja – Droga do Zdrowia z PZU, w ramach której Polacy mogą się bezpłatnie przebadać i skonsultować wyniki ze specjalistami. W kolejne sierpniowe weekendy mobilne strefy zdrowia pojawią się także w Polańczyku, Zakopanem i Szklarskiej Porębie. Na kanałach PZU w mediach społecznościowych na bieżąco będą publikowane informacje dotyczące kolejnych lokalizacji, w których skorzystamy z pomocy lekarzy. To nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie, a nawet życie.

Przyjdź, zbadaj się, bądź świadomy

Droga do Zdrowia z PZU to cykl bezpłatnych badań diagnostycznych, których wyniki można następnie skonsultować z lekarzem specjalistą. Odwiedzając mobilny gabinet PZU, wykonamy badanie EKG, zmierzymy poziom cukru, cholesterolu, ciśnienie krwi, a także spirometrię i USG płuc. W ramach akcji PZU przebadanych zostało łącznie kilka tysięcy. Polaków. Akcja Droga do Zdrowia z PZU potrwa do końca wakacji. Mobilny gabinet PZU w każdym mieście będzie czynny w godz. 9–19. Na badania i konsultacje nie trzeba się wcześniej zapisywać, a przyjść może każdy.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PZU