Droga do zdrowia z PZU. Bezpłatne badania diagnostyczne w kolejny weekend odbędą się w Hrubieszowie i Świdniku

2021-06-18 0:36

Akcja PZU bezpłatnych badań profilaktycznych okazała się strzałem w dziesiątkę! W Stalowej Woli aż czterech pacjentów wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej – podczas badań wykryto u nich objawy migotania przedsionków i przewieziono ich do szpitala. W sumie karetka przyjeżdżała do mobilnych stref zdrowia PZU już pięć razy (w Rzeszowie pacjent był o krok od zawału). W weekend w Stalowej Woli przebadano łącznie ponad 600 osób.

W poprzedni weekend pilotażowej akcji PZU z bezpłatnych badań profilaktycznych w Zamościu i w Rzeszowie skorzystało około tysiąca osób. W kolejne weekendy czerwca mobilne gabinety medyczne odwiedzą Hrubieszów, Świdnik i Lublin.

COVID-19 utrudnił dostęp do badań

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trudno nam było skorzystać z badań profilaktycznych i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Z jednej strony – dlatego że służba zdrowia skoncentrowana była przede wszystkim na walce z COVID-19, z drugiej zaś – sami obawialiśmy się wizyt w szpitalach i przychodniach. Dlatego Grupa PZU, która od samego początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, postanowiła ruszyć z pilotażową akcją badań profilaktycznych. W minione weekendy z konsultacji lekarzy mogli skorzystać mieszkańcy Rzeszowa, Zamościa i Stalowej Woli. Z propozycji skorzystało prawie 1600 osób! – Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU” chcemy zapewnić dostęp do badań i porad medycznych. Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do pięciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Specjaliści czekają w Hrubieszowie i Świdniku

W mobilnej strefie zdrowia PZU za każdym razem na pacjentów czeka siedem gabinetów. Można tu wykonać badania, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki od razu ocenia specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu jest też dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. To urządzenie, które może wykryć czerniaka na bardzo wczesnym, wyleczalnym etapie. Warto się przebadać, zanim w wakacje wystawimy ciało do słońca!

koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka. Wielu z nas pofolgowało sobie z jedzeniem i nabrało dodatkowych kilogramów. Nie pomógł także fakt, że podczas kolejnych lockdownów zamknięte były fitness kluby, siłownie i baseny. Nie każdy z nas ma tyle samozaparcia, by ćwiczyć samodzielnie.

Grupa PZU walczy z COVID-19

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie, m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru.

Przyjdź i skorzystaj z badań!

Strefy zdrowia będą otwarte przez cały dzień. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy! Każdy, kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Mobilne strefy zdrowia można odwiedzić w:

  • 19.06.2021 (sobota) – Hrubieszów (Hrubieszowski Dom Kultury) w godz. 9–18
  • 20.06.2021 (niedziela) – Świdnik (plac Konstytucji 3 maja) w godz. 10–19
  • 26–27.06.2021 (sobota–niedziela) – Lublin (Urząd Marszałkowski)

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PZU

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze