Dzień Chłopaka już dziś!

2013-09-30 9:15 ama

To już dziś! 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Skąd się wziął? Jakie życzenia złożyć? Podpowiadamy.

Obchody popularnego Dnia Chłopaka przypadają zawsze na dzień 30 września. A w tym roku jest to poniedziałek. Dzień Chłopaka obchodzony jest w rożnych terminach w rożnych krajach.

Zobacz: DZIEŃ CHŁOPAKA. Zaskocz go w kuchni i... w łóżku! [GALERIA]

Dla przykładu Dzień Chłopaka obchodzony jest 7 października w Norwegii, 25 listopada w Kandzie, 15 lipca w Brazylii, 5 maja w Japonii, 23 lutego na Ukrainie i Białorusi.

Geneza Dnia Chłopaka

Geneza Dnia Chłopaka w Polsce nie jest jasna. Faktem pozostaje jednak to, że święto zyskuje coraz więcej zwolenników i jest coraz bardziej popularne.

Krajem, w którym święto chłopców ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Już w VI wieku n.e. zapoczątkowane zostały obchody święta Dnia Chłopca (Tango no Sekku), w którym rodziny cieszyły się z rozwoju i postępów w nauce męskiej części swojego potomstwa. Po II wojnie światowej święto to zostało przemianowane na Dzień Dziecka (Kodomo no Hi) i poświęcone jest wszystkim dzieciom.

Życzenia na Dzień Chłopaka

Chcesz złożyć chłopcom życzenia z okazji ich święta? Proponujemy dwa wierszyki - jeden dla ukochanego, a drugi dla znajomego.

1. Moje serce jest malutkie,
ale wierne i cieplutkie,
tylko Tobie jest oddane,
tylko w Tobie zakochane.

2. Śmiej się dużo, ucz się mało,
na klasówkach ściągaj śmiało,
bądź mądrzejszy niż komputer,
szybszy niż japoński skuter.

Zobacz: Dzień chłopaka. Top 10 prezentów na Allegro

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze