Egzamin ósmoklasisty 2020. NIE BĘDZIE zdalnego egzaminu

2020-04-02 18:29 zw
Odwołajcie egzaminy i matury
Autor: Adam Staskiewicz/East News Odwołajcie egzaminy i matury

Ważne słowa szefa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej! Dr Marcin Smolik stwierdził w rozmowie z RMF FM, że nie jest możliwe przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty 2020 w wersji zdalnej. Dlaczego tak się stało? Co teraz będzie z egzaminem ósmoklasisty 2020?

Czy egzamin ósmolasisty 2020 w związku z pandemią koronawirusa w Polsce będzie mógł odbyć się zdalnie, tak samo jak zdalnie prowadzone są obecnie szkolne lekcje? To pytanie zadawali sobie uczniowie, rodzice i nauczyciele od początku kryzysu wywołanym zarazą. Teraz szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik rozwiewa wątpliwości.

"Były analizy, czy jest taka możliwość. Po tych analizach odstąpiliśmy. Nie ma możliwości przeprowadzenia tego, nie ma oprogramowania, nie ma sprzętu, byłoby to zbyt ryzykowne. Przeprowadzanie egzaminu powszechnego zdalnie? Nie znam takiego kraju, w którym egzamin, do którego przystępuje 300 czy 400 tys. osób, jest przeprowadzany przy komputerze" - powiedział szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik. Możliwe, że w tej sytuacji egzamin zostanie odwołany.

W Poznaniu prowadzą lekcje w VR

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze