Ewakuacja na lotnisku we Wrocławiu! Służby znalazły podejrzaną torbę

2020-07-16 14:03 mar
Ewakuacja na lotnisku we Wrocławiu
Autor: pixabay.com

70 osób ewakuowano w środę z wrocławskiego lotniska, po tym jak służby zauważyły pozostawioną bez opieki torbę. Terminal lotniczy musieli opuścić wszyscy pasażerowie, a do akcji wkroczyli pirotechnicy ze Straży Granicznej. Na szczęście alarm okazał się fałszywy, a w torbie były tylko ubrania i rzeczy osobiste.

Chwile grozy przeżyli w środę (15 lipca) pasażerowie na lotnisku we Wrocławiu. Służby lotniskowe zwróciły uwagę na pozostawiony bez opieki bagaż. Torba sportowa stała niedaleko terminala, obok fontanny. Mimo wielokrotnych ogłoszeń, nikt się po nią nie zgłosił.

W tej sytuacji, gdy nie można było ze stuprocentową pewnością wykluczyć zagrożenia, wezwano na miejsce patrol pirotechniczno-interwencyjny i zarządzono ewakuację lotniska. Zagrożony teren musiało opuścić 70 osób.

Pirotechnicy ze Straży Granicznej dokładnie sprawdzili podejrzany bagaż. Na szczęście okazało się, że w torbie nie ma niebezpiecznych materiałów, a jedynie ubrania i rzeczy osobiste. Wszystko wskazuje na to, że bagaż pozostawił prawdopodobnie roztargniony podróżny.

Pościg za bandytą. Ranny rozjechał policjantkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze