Fatalne wyniki TVP. Prezes STRACI STANOWISKO?

2013-02-18 12:19

Fatalna sytuacja w TVP. RZECZPOSPOLITA spekuluje, że prezes Juliusz Braun może zapłacić stanowiskiem za kiepską sytuację finansową stacji. Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że strata publicznej telewizji za 2012 r. może wynieść nawet do 230 mln zł!

Jeśli stacja poniosłaby takie straty byłby jeden z najgorszych wyników finansowych w ostatnich latach. Resort skarbu domaga się zarządu TVP realizacji programu naprawczego oraz restrukturyzacji kosztowej spółki. Wdrożenie nowej struktury ma nastąpić w tym roku. Pytanie, czy przyniesie oczekiwane efekty i czy TVP ma czas, by na nie czekać - pisze RZECZPOSPOLITA.

Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska zapewnia, że , telewizji nie grozi utrata płynności finansowej - Liczymy na to, że w tym roku uda nam się wyjść na prostą choćby dlatego, że nie mamy w planach żadnych dużych imprez typu Euro - powiedziała.

Mimo zapewnień prezesa Brauna, że w 2013 r. telewizja zostanie wyprowadzona na prostą, to wśród kadry kierowniczej TVP, ale także polityków partii wchodzących w skład medialnej koalicji (PO–PSL–SLD), pojawiają się głosy, że niebawem może on się pożegnać ze stanowiskiem.

Czytaj więcej: Proces Katarzyny Waśniewskiej na żywo na SE.PL

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany