Festiwal Dwa Brzegi 2020 w dobie koronawirusa. Program: filmy, bilety, kino plenerowe, spotkania z twórcami

2020-08-02 14:08 Emilia Białecka
Grażyna Torbicka na festiwalu Dwa Brzegi 2018
Autor: AKPA Grażyna Torbicka od lat jest organizatorką festiwalu Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020 potrwa do 9 sierpnia. Koronawirus pokrzyżował organizatorom plany, którzy musieli zmienić jego formułę. Festiwalowe filmy można oglądać przede wszystkim online, a niektóre z nich bezpłatnie. Online odbywają się również spotkania z twórcami. Festiwal Dwa Brzegi 2020 to także kino plenerowe, które zorganizowane zostało na Zamku w Kazimierzu Dolnym. Sprawdźcie szczegóły.

14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi organizowany w Kazimierzu w tym roku ma formułę hybrydową. Oznacza to, że większość projekcji filmowych i wydarzeń odbywa się online. Organizatorzy zdecydowali się na taką formułę z powodu epidemii koronawirusa.

Festiwal Dwa Brzegi 2020: filmy online

Kino online składa się z trzech sal: Bursztyn, Rubin i Szafir. Sale Bursztyn i Rubin przeznaczone są do oglądania filmów online (dostęp po zakupieniu biletu) w sekcjach: Świat pod namiotem, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, Muzyka — moja miłość, I Bóg stworzył aktorkę — Gabriela Muskała, Retrospektywa reżyserska — Elio Petri, Federico Fellini — 100lat!, Ekoświadomość, Pokazy specjalne.

Bilety na Festiwal Dwa Brzegi 2020

Na filmy online w salach Bursztyn i Rubin liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują limity dostępnych biletów określone przez dystrybutorów. Organizatorzy gwarantują od 300 do 900 miejsc w kinie online.

Co ważne:

— Filmy online można oglądać wyłącznie na terenie Polski, obowiązuje geoblokada.

— Dostęp do filmów online (czyli rozpoczęcie ich oglądania) jest możliwy najpóźniej do 30 minut od zaplanowanego w programie startu projekcji.

Bezpłatne filmy na Festiwalu Dwa Brzegi 2020

Sala Szafir (do której dostęp jest bezpłatny) to miejsce, gdzie znajdziecie spotkania online z twórcami i twórczyniami filmowymi: Lekcja kina, Rozmowy o kinie.

— Dostęp do spotkań online nie wymaga logowania oraz nie jest ograniczony do terytorium Polski.

Dwa Brzegi 2020 - kino plenerowe

Organizatorzy 14. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zapraszają też na kino plenerowe na Zamku W Kazimierzu Dolnym. Projekcje odbywać się będą każdego festiwalowego wieczoru o godzinie 21:00.

— Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa maksymalna liczba miejsc w kinie plenerowym wynosi 150.

— Karnety nie obejmują kina plenerowego.

— Wejście na widownię kina plenerowego jest uwarunkowane: okazaniem ważnego biletu, złożeniem pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia zawierającym dane kontaktowe, dokonaniem dezynfekcji rąk, założeniem maseczki. Druk oświadczenia dostępny jest TUTAJ. - To bardzo ważne! Bez oświadczenia nie będziemy mogli wpuścić widzów na projekcję - ostrzegają organizatorzy.

Bilety do sal Bursztyn i Rubin (pokazy online) oraz do kina na Zamku (pokazy plenerowe) można zakupić logując się do e-sklepu: BILETY.

Program Festiwalu Dwa Brzegi 2020

Cały program filmowy (pokazy online, spotkania online, pokazy plenerowe) jest dostępny na stronie internetowej w zakładce KINO. Z poziomu tej zakładki można uzyskać również dostęp do filmów i spotkań online.

Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze