Gabriela Kownacka nie żyje - Kownacka zmarła po ciężkiej walce z rakiem

2010-11-30 19:27

Gabriela Kownacka (+58 l.) umarła. Znana polska aktorka przegrała walkę z rakiem. Kownacka od sześciu lat dzielnie walczyła z rakiem, którego przerzuty dotarły nawet do mózgu. Jej stan był raz lepszy, raz gorszy - pogorszył się w kwietniu, następnie się poprawił. Jednak Gabriela Kownacka walkę z rakiem przegrała - zmarła dziś w Warszawie.

Gabriela Kownacka (+58 l.) byłą jedną z najukochańszych polskich aktorek. Kojarzyliśmy ją choćby z roli wzorowej matki z serialu "Rodzina zastępcza". Grała też w filmach "Matki, żony i kochanki", "Weselu" Wajdy, "Trędowatej".

Aktorka od sześciu lat walczyła z rakiem. Rodzina i przyjaciele robili wszystko, żeby powróciła do zdrowia. Jednak Gabriela Kownacka odcięła się od świata. Co więcej – jej stan przez ostatni rok wcale się nie poprawił. Zniknęła z telewizji, zniknął też jej serial „Rodzina zastępcza”. Bez niej nie był już taki sam.

Rak zaatakował ją w 2004 roku

Jej dramat zaczął się sześć lat temu. Gabriela po raz pierwszy zachorowała na raka piersi w 2004 roku. Kilkumiesięczne zabiegi chemioterapii i radioterapii przyniosły pozytywne efekty. Kownacka kwitła.

Patrz też: Gabriela Kownacka przegrywa walkę z rakiem

Niestety, na przełomie maja i czerwca 2009 roku nastąpił nagły nawrót choroby i stan aktorki pogorszył się. Pojawiły się informacje o przerzutach, o raku mózgu... Aktorka wraz z byłym mężem udała się do niemieckiej kliniki, gdzie przechodziła terapię. Nie przyniosło to spodziewanych efektów.

Od kilkunastu tygodni aktorka przebywała w hospicjum. Gabriela Kownacka ZMARŁA dziś rano w Warszawie.

Prosimy o składanie kondolencji w komentarzach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE