Gdzie jest PORWANY Fabianek z Radomia? Poszukiwania trwają

i

Autor: Policja

Fabianek i jego ojciec POSZUKIWANI. Prokuratura złożyła wniosek o areszt dla ojca

2015-11-27 22:36

Policjanci z Radomia poszukują wciąż 3-letniego Fabiana, który rzekomo został porwany przez trzech zamaskowanych mężczyzn w Radomiu. Dziecko miało zostać uprowadzone we wtorkowy poranek sprzed klatki schodowej przy ulicy Świętokrzyskiej. Do redakcji RMF FM zadzwonił ojciec Fabiana i poinformował, że syn jest z nim. W czwartek doszło do pierwszych zatrzymań osób podejrzewanych o pomoc w uprowadzeniu dziecka. Zostały przedstawione im zarzuty. Prokuratura złożyła dziś wniosek o areszt dla ojca chłopca.

Prokuratura złożyła dziś wniosek o zastosowanie aresztu dla trzeciego podejrzanego doprowadzonego dziś do prokuratury oraz dla ojca chłopca. Jeśli sąd uwzględni wniosek, prokurator wyda list gończy za ojcem Fabiana.

3-letni Fabian miał zostać porwany przez trzech zamaskowanych mężczyzn w Radomiu. W związku z zaginięciem dziecka, policja włączyła Child Alert - specjalny program, który pomaga odnaleźć zaginione dzieci. Alarm przestał obowiązywać po 12 godzinach, rozpoczęła się procedura dotycząca zaginięć pierwszej kategorii.

We wtorek okazało się, że chłopiec cały czas był pod opieką swojego ojca, który twierdzi, że rano osobiście odebrał go od matki. - Zabrałem go dzisiaj od matki, ponieważ synka nie widziałem od pół roku. Matka doskonale wiedziała, że to ja wziąłem dziecko od niej dzisiaj rano - powiedział RMF FM pan Sebastian. Mężczyzna twierdzi, że matka chłopca nie dotrzymuje postanowień sądu, bo on od pół roku nie wie co się dzieje z jego dzieckiem i oskarża ją o przemoc fizyczną. Publikuje on na Facebooku filmy mające wskazywać, że matka bije dziecko. Mężczyznę w walce o dziecko wspierała organizacja "Dzielny Tata". Nie wiadomo jednak, jak zweryfikowano tożsamość mężczyzny, który podaje się za ojca Fabianka.

Aneta S., matka Fabianka, przedstawia inną wersję wydarzeń. Według matki, znajomi ostrzegali ją, że były mąż planuje odebrać jej syna i wywieźć go najprawdopodobniej na Ukrainę. Każdą taką informację traktowała poważnie i przekazywała kuratorom sądowym oraz organom ścigania. Twierdzi, opisując wtorkowe zdarzenie, że trzech zamaskowanych mężczyzn siłą wyrwało jej dziecko i wpakowało do samochodu. Kobieta mówi, że nie miała szansy zobaczyć twarzy mężczyzn, więc nie wie, kto zabrał jej Fabianka.

- Trzyletni chłopiec został odebrany matce wbrew jej woli przez trzech bliżej nieustalonych mężczyzn. Sprawcy odjechali ciemnym samochodem w nieokreślonym kierunku – powiedziała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji Alicja Śledziona.

Zatrzymania i zarzuty dla trzech osób

W czwartek policja poinformowała, że zatrzymała 5 osób związanych z uprowadzeniem Fabianka. Dwoje z nich - kobieta i mężczyzna - już usłyszała zarzuty pozbawienia wolności dziecka. Względem nich prokuratura najprawdopodobniej wystąpi z wnioskiem o areszt tymczasowy.
Poszukiwania Fabianka wciąż jednak trwają...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE