Hannibal zamieszka z Szatanem? Nowa cela Kajetana P.

2016-10-31 3:00

Dwa potwory pod jednych dachem! Kajetan P. (27 l.) przed wymiarem sprawiedliwości raczej nie odpowie. Walczącym o jego skazanie śledczym pozostaje złożyć do sądu wniosek o umorzenie śledztwa i zamknięcie "Hannibala z Żoliborza" w zakładzie psychiatrycznym. 27-letni bibliotekarz, który w lutym zamordował lektorkę języka włoskiego, może trafić do ośrodka w Gostyninie, gdzie przebywa pedofil morderca z Piotrkowa Trybunalskiego Mariusz T. (53 l.)!

Choć prokuratura staje na głowie, żeby do tego nie doszło, Kajetan P., uznany przez biegłych psychiatrów za niepoczytalnego, zamiast do więzienia może trafić do zakładu psychiatrycznego na przymusowe leczenie. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia powinien zostać zamknięty w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie-Zalesiu. W tym zakładzie urzęduje m.in. "Szatan z Piotrkowa" Mariusz T., który odsiedział 25 lat za zabicie trzech małych chłopców. Do ośrodka w Gostyninie trafiają chorzy psychicznie sprawcy najcięższych przestępstw. Pobyt tam w niczym jednak nie przypomina surowej kary, jaką powinno się wymierzać zwyrodnialcom. Ośrodek otoczony jest lasem, pacjenci mają przez całą dobę zapewnioną opiekę pielęgniarek i sanitariuszy, a nad poprawą ich kondycji pracują m.in. terapeuci i psychiatrzy.

Kajetan P. ma szanse wyjść na wolność znacznie szybciej, niż gdyby trafił do zakładu karnego. W Gostyninie komisja co pół roku bada podopiecznych. Jeśli uzna, że mu się polepszyło, "Hannibal" może trafić do zwykłego szpitala psychiatrycznego. A jeśli okaże się, że nagle ozdrowiał - wróci do domu.

ZOBACZ: Szokujące ZEZNANIA Kajetana P.! Chciał zjeść ofiarę jak...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE