Huebner dostanie nagrodę pocieszenia

2009-07-14 13:15

Straciła tekę komisarza, nie zostanie jednak z pustymi rękami. Lokomotywa wyborcza PO - Danuta Huebner zostanie najprawdopodobniej przewodniczącą parlamentarnej komisji ds. polityki regionalnej.

Choć sprawa nie jest jeszcze przesądzona, to wszystko wygląda na to, że Huebner szefową parlamentarnej komisji zostanie. Jest już oficjalnym i jedynym kandydatem chadecji na to stanowisko, a to - przynajmniej na papierze - daje jej wystarczające poparcie, żeby obronić się w głosowaniu. Ostateczny wybór nastąpi jednak dopiero w poniedziałek.
 
Jeśli wybór Huebner zostanie formalnie zatwierdzony przez członków komisji, to Polka będzie nią kierować przynajmniej 2,5 roku Później może - choć nie musi - zmienić ją kandydat socjalistów.

Jednym z pierwszych zadań komisji ds. polityki regionalnej będzie "przesłuchanie" polskiego komisarza Pawła Sameckiego. To on ma zastąpić Huebner w Komisji Europejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE