Jan Ołdakowski odszedł z klubu PiS

2010-11-12 15:34

Zrobił tak jak wszyscy przeczuwali. Poseł niezrzeszony związany z klubem PiS, Jan Ołdakowski złożył rezygnację z członkostwa w klubie partii Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak potwierdził odejście dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Ołdakowski wspierał wyrzucone z PiS posłanki - Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak.

Wewnętrzny rozłam w PiS pogłębia się coraz bardziej. Po wykluczeniu z szeregów partii posłanek Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak jeden z najbliższych ich sprzymierzeńców - Jan Ołdakowski udowodnił, że solidaryzuje się z wykluczonym koleżankami.

Przeczytaj koniecznie: Michał Kamiński: PiS chciało zrobić ze mnie kabla

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego złożył rezygnację z członkostwa w klubie PiS. W RMF FM ujawnił, że podjął taką decyzję, bo "z partii są wyrzucani bliscy współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego, a to by się Leszkowi nie podobało".

Sam Ołdakowski był jednym z najbardziej zaufanych ludzi zmarłego prezydenta. Był pełnomocnikiem ds. budowy muzeum, a potem został jego dyrektorem.

Patrz też: Kluzik-Rostkowska i Jakubiak tworzą nową partię? ZDJĘCIA

Mariusz Błaszczak powiedział, że Ołdakowskiego spotkał wczoraj podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Oznajmił mu, że składa rezygnację.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE