Kardynał Józef GLEMP jest w CIĘŻKIM STANIE

2013-01-23 12:42

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz poinformował, że stan zdrowia prymasa seniora kardynała Józefa Glempa pogorszył się. Duchowny apelował do wiernych, aby modlili się w intencji jego zdrowia.

Kard. Nycz przypomniał, że w marcu ubiegłego roku prymas senior, informując o przebytej operacji, poprosił wszystkich o modlitwę. - Dziś, kiedy stan zdrowia księdza prymasa znacznie się pogorszył, prośbę tę ponawiam w jego i moim imieniu - powiedział hierarcha.

Kard. Glemp poinformował w ubiegłym roku, że przeszedł operację płuca związaną z usunięciem zmian nowotworowych. Prymas senior podkreślił, że stwierdzono u niego złośliwy narost na dolnym płacie prawego płuca. "Miałem wątpliwości, czy godzi się podejmować operację w moim podeszłym wieku. Lekarze wątpliwości nie mieli" - napisał wówczas kard. Glemp w wydabym oświadczeniu.

Pomimo choroby w ostatnich miesiącach kard. Glemp uczestniczył w najważniejszych uroczystościach kościelnych, nie unikał także kontaktu z mediami.

Czytaj więcej: Kardynał Józef Glemp w szpitalu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE