Katarzyna WAŚNIEWSKA należała do TEBAH. WSPÓLNOTA TEBAH to nie sekta, podlega pod WATYKAN

2012-04-13 14:53

Rodzice Madzi zawsze podkreślali, że wiara odgrywa bardzo ważną rolę w ich życiu. Przed śmiercią Madzi Katarzyna Waśniewska należała do wspólnoty modlitewnej Tebah, która ma spotkania w Domu Misyjnym św. Józefa w Czeladzi. Co to jest Tebah? Na czym polega udział we wspólnocie Tebah, którą tworzy Zgromadzenie Misjonarzy z Mariannhill?

Katarzyna i Bartłomiej Waśniewscy zapewniają, że wierzą w Boga i są praktykującymi katolikami. Ich miłość narodziła się w kościele. Matka Madzi poznała Bartka w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu gdzie jej przyszły mąż był lektorem. Para wzięła ślub cywilny w kwietniu 2011 r. 15 lipca 2011 r. na świat przyszła Madzia.

Kiedy Katarzyna była w liceum, szukając drogi życiowej do zgłębienia swojej duchowości, wstąpiła do wspólnoty modlitewnej Tebah. Tebah do dziś działa w Domu Misyjnym zakonników z Mariannhill w Czeladzi.

Jeszcze przed śmiercią Madzi na jednym z portali społecznościowych Katarzyna umieściła zdjęcia z udziału we mszy Zgromadzenia Misjonarzy z z Mariannhill. Była wtedy ministrantką, służyła do mszy świętej, przygotowywała kaplicę do Eucharystii, rodzielała liturgie Słowa.

Jak podaje "Fakt" wspólnota Tebah skrywa też swoje wstydliwe tajemnice. Jedna z koleżanek Katarzyny zaszła ponoć w ciążę z jednym z zakonników.

TEBAH - co to jest? Na czym polega udział w WSPÓLNOCIE TEBAH?

Na stronie internetowej Tebah czytamy, że "Tebah to wspólnota ludzi, którzy do swojej ludzkiej codzienności zapraszają Jezusa, to ludzie którzy szukają prawdziwego szczęścia, właściwej drogi". Tebah po hebrajsku oznacza "Arka".

Spotkania Tabah odbywają się w dwóch domach Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill w Czeladzi (diecezja sosnowiecka) i Kalwarii Zebrzydowskiej (archidiecezja krakowska). Tebah gromadzi się każdą sobotę o godz. 18 w Domu Misyjnym Św. Józefa w Czeladzi, ul. Legionów 2. Pasterzem wspólnoty jest ojciec Honorat CMM.

Udział we wspólnocie Tebah oznacza posługę podzieloną na tzw. różne diakonie, czyli służby. Jest diakonia modlitwy, diakonia liturgiczna, techniczna, muzyczna, diakonia odpowiedzialnych.

Diakonia liturgiczna - do niej należała Katarzyna Waśniewska. osoby identyfikujące się z tą diakonią służą do mszy św., przygotowują kaplicę, rozdzielają liturgie Słowa i jak trzeba robią dym:)

Tebah kierują zakonnicy ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. To katolickie misyjne zgromadzenie zakonne z małej miejscowości Mariannhill w RPA powstało w 1882 roku. W Polsce istnieją dwa domy Zgromadzenia Mariannhill - w Czeladzi i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czym zajmują się Misjonarze z Mariannhill?

Zakonnicy poprzez modlitwę, pracę i obecność wzmacniają świadomość misyjną Kościoła. Na stronie Tebah czytamy, że angażują się m.in. w:
- pracę z dziećmi i młodzieżą
- działalność duszpasterską(rekolekcje, misje, pomoc w parafiach)
- działalność edukacyjną( katechizacja, nauczania w wychowywanie dzieci i młodzieży)
- działalność charytatywną( pomoc ubogim, akcje charytatywne)
- prowadzenie domu młodzieżowego z miejscami noclegowymi dla różnego typu grup.


Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki