Koronawirus: Polki ewakuowane z Chin trafiły do warszawskiego szpitala

2020-02-21 17:29 mos
Kolejne podejrzenie koronawirusa w Warszawie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kolejne podejrzenie koronawirusa w Warszawie

Dwie Polki, które przebywały w chińskim Wuhan, gdzie w grudniu wybuchła epidemia koronawirusa, trafiły dzisiaj do Szpitala Zakaźnego w Warszawie - poinformowało rmf24.pl. Kobiety około 15:30 wylądowały na stołecznym lotnisku. Być może jeszcze dzisiaj zostaną przebadane na obecność koronawirusa.

Dwie obywatelki naszego kraju zostały ewakuowane z chińskiego piekła! Kobiety czują się dobrze, ale od razu z lotniska trafiły na obserwację i szereg badań do warszawskiego Szpitala Zakaźnego. Przypominamy, że to już druga ewakuacja Polaków z Wuhanu w ostatnich tygodniach.

Lekarze do tej pory nie mieli wątpliwości, że żaden z naszych rodaków nie jest nosicielem koronawirusa. Wcześniej trzydziestu Polaków ewakuowanych z Wuhan trafiło do szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie przechodzili kwarantannę. Badania na obecność wirusa przeprowadzono cztery razy. Na szczęście wszystkie miały wynik negatywny.

SPRAWDŹ TEŻ: Straszna PRZEPOWIEDNIA rabina! Chińska zaraza zniszczy ludzkość

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie. Najnowsze dane mówią, że w Chinach potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń. Spośród tych osób już 2236 zmarło! Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! Salmonella w suszonej bazylii. Sprawdź, czy masz ją w kuchni

Źródło: rmf24.pl

Najnowsze