Koronawirus w Polsce: Szczepionkę dostanie nawet nastolatek. Wystarczy spełnić ten warunek

2021-04-20 10:10
 szczepienia
Autor: Pixabay szczepienia

Koronawirus w Polsce: Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Szczepionkę będzie mógł dostać nawet nastolatek! Szykowane jest nowe rozporządzenie, które ma uchronić szczepionki przed zmarnowaniem. "Jest to pewne rozluźnienie", zapowiada minister Michał Dworczyk. Oto dotychczasowe informacje w tej sprawie.

Koronawirus w Polsce. Idą zmiany związane ze szczepieniami na COVID-19, które ogłosił we wtorek, 20 kwietnia, minister Michał Dworczyk. Jeszcze dziś zostanie opublikowane rozporządzanie. "Wprowadzi zmianę - w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób powyżej 18 roku życia", zapowiedział Dworczyk. To oznacza, że jeśli pojawi się ryzyko zmarnowania szczepionki, będzie można nawet zaszczepić nastolatka, mającego 18 lub 19 lat (bądź więcej), byleby tylko użyć szczepionki na COVID-19. "Jest to pewne rozluźnienie, związane z etapem NPS, na którym już się znajdujemy", powiedział Michał Dworczyk. Na tej samej konferencji, na której padło to zapewnienie, pojawił się też nowy harmonogram szczepień. Szczegóły znajdziecie tutaj: Nowy harmonogram szczepień na koronawirusa. Szczepienia 30-latków.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE