Koronawirus w Polsce. Pokrzepiające dane GIS. 13 osób wyzdrowiało!

i

Autor: KPRM

Koronawirus w Polsce. ZASKAKUJĄCE dane GIS. 13 osób wyzdrowiało!

2020-03-14 20:26

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej osób znajduje się pod nadzorem lekarzy. Jak podało Ministerstwo Zdrowia obecnie w Polsce jest 103 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, troje pacjentów zmarło. Są też dobre informacje!

Jak poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, mamy 13 przypadków ozdrowienia wśród pacjentów, u których wynik badania na obecność koronawirusa był pozytywny.

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze efekty, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zapewnił Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. - My sobie z nim poradzimy! - dodał.

Poinformował, że w kwarantannie przebywa 4,4 tys. osób i apelował przestrzeganie komunikatów GIS. - Musimy myć ręce, wysypiać się, wietrzyć mieszkania. To są zalecenia oparte na twardej wiedzy. Nam się nic nie wydaje - mówił Pinkas. Dodał, że polskie służby działają wzorowo, a zachodnie państwa mogą się tylko wzorować.

Przypomnijmy, że na ten moment w Polsce są 103 przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety, w trzech przypadkach wirus okazał się śmiertelny. Zmarło troje pacjentów: 57-latka z Poznania, 73-latek we Wrocławiu i 66-letni mężczyzna w Lublinie.

Najnowsze informacje na temat koronawirusa: Koronawirus w Polsce: NIE ŻYJE 66-letni pacjent! To trzecia ofiara wirusa z Chin [RELACJA NA ŻYWO]

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE