Koronawirus w Polsce: Są ofiary śmiertelne. Przełomowe decyzje władz. Kolejne zgony na świecie [NA ŻYWO]

i

Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce: Są ofiary śmiertelne. Przełomowe decyzje władz. Kolejne zgony na świecie [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce: Nie żyją 3 osoby. 125 jest zakażonych. Polacy wspierają się w czasie kwarantanny [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-03-16 7:00

Koronawirus w Polsce, duży wzrost liczby zakażonych w Polsce. Ile osób jest chorych? W niedzielę odnotowano już 125 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, COVID-19 zbiera również śmiertelne żniwo - w sobotę w Lublinie zmarł trzeci pacjent. O godzinie 24 w nocy z soboty na niedzielę zamknięto wszystkie polskie granice i przywrócono pełne kontrole. Cudzoziemcy przez dziesięć najbliższych dni nie będą mogli wjechać na teren Rzeczpospolitej. Ograniczono działalność galerii handlowych, a Polacy wracający do kraju zostaną poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. W tym trudnym czasie musimy pozostać solidarni: #RazemPrzeciwKoronawirusowi.

Ta relacja została zakończona. Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz teraz TUTAJ.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Trwa nasza relacja na żywo. Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i - jak zaznaczył resort - miał choroby współistniejące. Wcześniej zmarła 57-latka z Poznania i 73-latek z Wrocławia. W niedzielę potwierdzono 21 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w naszym kraju. Ich łączna liczba przekroczyła już setkę i wynosi dokładnie 125 osób. W ubiegły czwartek (12 marca) w Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego

6:47 Koronawirus w Polsce. 13 osób wróciło do zdrowia

W Polsce 125 osób zachorowało na koronawirusa. 3 osoby zmarły. 13 wróciło do zdrowia - ci pacjenci nadal pozostają pod obserwacją lekarzy.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Jakie objawy COVID-19 i co robić w razie zarażenia wirusem [PORADNIK LEKARZA]

6:41 Dotychczas w Bydgoszczy nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa. W szpitalu jest 19 osób

Dziewiętnaście osób w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. 211 osób objętych jest kwarantanną.
Więcej informacji TUTAJ

6:12 Włosi walczą z koronawirusem

We Włoszech policja spisała dotychczas 20 tysięcy osób. Powodem jest złamanie dekretu o ograniczeniu możliwości wychodzenia z domu z powodu szerzenia się koronawirusa - informuje MSW. Grozi za to kara do 206 euro, a nawet 3 miesiące aresztu.

5:57 Słowacja: Stan wyjątkowy w służbie zdrowia

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rząd Słowacji zadecydował w niedzielę (15.03.2020) o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w służbie zdrowia. Pozwala to władzom na pełne dysponowanie personelem i na przejmowanie prywatnych klinik i poradni.

5:21 Rośnie liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa we Francji

Agencja Zdrowia Publicznego we Francji poinformowała w niedzielę, że ciągu minionej doby wzrosła o 36 liczba osób, które zmarły na koronawirusa. Łącznie w Francji zmarło już 127 osób.

4:53 W tych miejscach w Bydgoszczy zamówisz jedzenie na wynos [LISTA RESTAURACJI]

Przedstawiamy listę bydgoskich lokali gastronomicznych, które zachęcają do zamawiania jedzenia na wynos, w tym z dowozem. Listę jest aktualizowana przez Urząd Miasta Bydgoszcz na bieżąco. Więcej informacji TUTAJ

4:42 Sklepy w Rosji mają określić ilość zapasów

Ministerstwo handlu w Rosji zapewniło w niedzielę (15.03.2020, że nie dojdzie do zamknięcia sklepów. Jednocześnie upomina obywateli by ci nie robili zakupów na zapas. Sieci handlowe zostały poproszone o to, by poinformowały jakie mają zapasy najpotrzebniejszych towarów.

4:17 Piłkarskie Mistrzostwa Europy nie odbędą się na 99 procent

O tym, że Piłkarskie Mistrzostwa Europy nie odbędą się na 99 procent tak samo jak mecze towarzyskie planowane na marzec poinformował sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa.

3:49 Spółka PGE zamyka do odwołania swoje biura obsługi klienta

Spółka PGE poinformowała, że do odwołania zamyka swoje biura obsługi klienta i zachęca do zdalnego kontaktu.

Biura Obsługi Klienta PGE Obrót będą zamknięte do odwołania. PGE nie zostawia Klientów bez opieki, realizując pracę w sposób zdalny, jednocześnie ograniczając proces obsługi wyłącznie do najpilniejszych spraw, gwarantujących zachowanie ciągłości dostaw energii. Spółka informuje o tym swoich Klientów m.in. przy wejściu do stacjonarnych punktów sprzedaży i obsługi.

- Naszą największą troską jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników. Wdrażamy szereg działań specjalnych o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i profilaktycznym dostosowując nasze działania do wysokich standardów wyznaczonych przez administrację państwową. W naszych Spółkach PGE Obrót i PGE Dystrybucja, mających bezpośredni kontakt z klientami, postanowiliśmy zamknąć Biura Obsługi Klienta i jednocześnie zachęcać wszystkich do wybierania kanałów elektronicznych, za pomocą których można zrealizować wszelkie sprawy związane z obsługą aktualnych umów i zawieraniem nowych – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 • PGE Obrót zdecydowała o zamknięciu do odwołania stacjonarnych Biur Obsługi Klienta.
 • Modyfikacji ulega również praca Infolinii PGE (422 222 222), która będzie dostępna w godzinach 9-17. 
 • Klienci mogą kontaktować się także drogą elektroniczną, wysyłając wiadomości na adres [email protected].
 • Sprzedaż kodów do liczników przedpłatowych odbywa się pod specjalnie wyodrębnionym numerem telefonu 422 222 123.

3:18 Pomimo zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa w stolicy Etiopii odbył się bieg z udziałem 15 tysięcy zawodniczek

W stolicy Etiopii Addis Abebie, pomimo zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa w niedzielę  (15.03.2020) odbył się bieg na 5 kilometrów. „Women First”. Uczestniczyło w nim 15 tysięcy zawodniczek. Tysiące osób kibicowało na ulicach. 

2:56 Bydgoszcz walczy z koronawirusem. Miasto organizuje zakupy

W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Bydgoszczy, miasto uruchamia specjalną infolinię. Jak tłumaczą to urzędnicy, robią to, by uchronić tych mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów. Jak dołączyć do akcji? Sprawdź TUTAJ

2:21 Farmaceuci apelują o rozwagę i kupno jedynie niezbędnych leków

Na profilu "Będąc Młodym Farmaceutą" na Facebooku pojawił się wpis, w którym farmaceutka pisze o tym, jak do zaleceń rządu stosują się między innymi seniorzy.

"Mamy totalne oblężenie aptek i zaprzeczenie akcji #zostańwdomu Najgorsze jest to, że przychodzi do nas bardzo wielu SENIORÓW?
W aptece obsługujemy chorych ludzi narażając swoje zdrowie każdego dnia. Tak było jeszcze przed epidemią koronawirusa??. Taki zawód. Obsługa przez „okienko” apteczne (zgodnie z zaleceniami NIA) spotkała się ze zrozumieniem ze strony większości pacjentów. Jednak niektórzy nie szczędzą kpiących uwag, że co nam to da, albo że „wydziwiamy”.

I teraz fajnie by było, gdyby ci wszyscy, którzy myślą „mnie to nie dotyczy”, zmienili to egoistyczne myślenie. Że jednak siedzenie w domu i higiena to coś, co może ocalić zdrowie czy nawet życie osób z grup ryzyka - na przykład ich dziadka czy mamy. I że z tym okienkiem aptecznym to nie jest wydziwianie, a niezbędne działanie ochronne, aby zmniejszyć ryzyko ekspozycji na ?? pracowników aptek i pacjentów, a także by nie „sprzedali” wirusa dalej, na przykład własnym dziadkom, czy Twoim.

Idąc do apteki po artykuły wcale niepotrzebne na czas pandemii jak:
-skarpetki złuszczające
-podkład do twarzy
-żelki witaminowe
-pilniczek do paznokci
-suplementy diety na odchudzanie i cellulit
-kremik pod oczy
a także po zapasy leków na „czarną godzinę” (których na ten moment nie potrzebujesz) narażasz na zarażenie ?? nie tylko siebie, ale i wszystkich osób czekających w kolejce do apteki, a także jej pracowników. Bo możesz nawet nie wiedzieć, że jesteś zarażony i nieświadomie przekazywać wirusa dalej. Dlatego #zostańwdomu"  - czytamy we wpisie na Facebooku.

1:48 Amerykański Fed obniża stopy procentowe

Amerykański Fed w niedzielę (15.03.2020) obniżył interwencyjnie stopy procentowe. Ma to być forma wsparcia gospodarki, która jest zagrożona konsekwencjami epidemii Covid-19. Fed zapowiedział także skoordynowaną akcję z największymi pięcioma bankami centralnymi świata, po to, by zagwarantować płynność.

1:29 Czy Wielkanoc jest zagrożona? Jak świętować? 

Wielkanoc zbliża się wielki krokami. W tym roku święta przypadają 12-13 kwietnia. Dlatego u wielu osób pojawiło się pytanie, czy obchody Wielkanocy zostaną w tym roku przerwane z powodu epidemii i jak będzie w tym roku świętować? PRZECZYTAJ WIĘCEJ (TUTAJ)

00:54 Polska Izba Turystyki o dramatycznej sytuacji w branży turystycznej

Sytuacja branży turystycznej z dnia na dzień – bez naszej winy - stała się dramatyczna. Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość naszych miejsc pracy. Lawinowo - z dnia na dzień, z godziny na godzinę, rosły problemy. Nie było czasu do stracenia. Na arenie międzynarodowej za pośrednictwem Europejskiego Związku Biur Podróży ECTAA podjęliśmy dialog z Komisją Europejską w zakresie uzyskania pomocy bezpośredniej dla branży turystycznej, natychmiastowego złagodzenia skutków Dyrektywy 2302/2015, jak i rozwiązań na przyszłość. W kraju natomiast przedstawiciele Izby, najszybciej jak to było możliwe, weszli w kontakt z Ministerstwem Rozwoju. Od tamtej pory służą swoją wiedzą w pracach nad przygotowaniem rozwiązań osłonowych. Od początku staliśmy na stanowisku, że trzeba zgłaszać realne, możliwe do szybkiego wdrożenia rozwiązania, przeznaczone dla branży turystycznej. Izba uczestniczy też w pracach zespołu, reprezentującego szersze środowisko sektorów rynku, poszkodowanych przez COVID-19 - czytamy w liście Pawła Niewiadomskiego, prezesa Polskiej Izby Turystyki.

00:25 Jasnowidz Jackowski miał wizję o koronawirusie

Jasnowidz Krzysztof Jackowski z Człuchowa miał wizję dotyczącą koronawirusa. Co zobaczył jasnowidz z Człuchowa? Jackowski mówi też o tym, jak można się ustrzec, jego zdaniem, przed COVID-19. Przeczytaj o tym, co zobaczył jasnowidz z Człuchowa (cała przepowiednia TUTAJ)

00:01 Irlandia zamknęła puby i bary

W Irlandii wszystkie bary (te hotelowe także) oraz puby od północy z niedzieli na poniedziałek (15/16.03.2020) powinny być zamknięte przynajmniej do 29 marca. Informację przekazał w niedzielę wieczorem rząd Irlandii. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

23:28 Główny Inspektorat Sanitarny udostępnia na Twitterze post Jacka Saryusza-Woskiego.

"I o to chodzi w społecznym dystansowaniu
- o przerwanie łańcucha transmisji koronawirusa" czytamy w poście europosła.

23:05 Koronawirus. Jakie objawy i co robić w razie zarażenia [PORADNIK] 

Wiele osób zastanawia się, jakie są objawy koronawirusa oraz co zrobić, kiedy podejrzewamy, że możemy być zarażeni. Z pomocą przyszedł lekarz Riad Haidar, który na swoim profilu facebookowym wyjaśnił, jakie są objawy i co należy robić w razie zakażenia. Więcej informacji TUTAJ

22:30 Szósty przypadek COVID-19 w Zachodniopomorskiem

W niedzielę wieczorem potwierdzono szósty przypadek zarażenia koronawirusem w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. [Więcej informacji]

22:20 Koncert orkiestry OSP w Szczercowie. Była na nim zarażona koronawirusem osoba

Jedna z mieszkanek Bełchatowa, u której stwierdzono obecność koronawirusa, była obecna podczas koncertu organizowanego w dniu 8 marca w Szczercowie. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

22:05 Zarażona koronawirusem jest pielęgniarka

Siódma osoba zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2. WIĘCEJ>>>Zarażona koronawirusem jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

21:35 Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą: 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin).

21:30 We Włoszech przybywa zakażonych koronawirusem

Sytuacja we Włoszech szczególnie na północy jest dramatyczne. Nowe szczegóły podaje polski piłkarz występujący na co dzień w lidze włoskiej. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW>>> Sytuacja we Włoszech robi się KATASTROFALNA. Polski piłkarz ujawnia ważne szczegóły

20:40 Ponad 3000 tysiące osób pod nadzorem sanitarnym na Śląsku

Ogółem w woj. śląskim jest obecnie 14 pacjentów zakażonych koronawirusem, a 3479 jest pod nadzorem sanitarnym. Więcej >>> Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia na Śląsku. Tysiące osób pod nadzorem sanitarnym

20:20 Urzędy będą zamknięte dla interesantów

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, związaną z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wprowadzonym stanem epidemicznym na terytorium kraju kolejne urzędy miejskie będą zamknięte dla interesantów, tak jest między innymi w Radomiu.

19:35 Znany trener stracił przyjaciela przez koronawirusa, drży również o piłkarzy

Jorge Jesus, trener Flamengo, wyjawił że przez koronawirusa stracił przyjaciela, a według niego rozgrywki powinny zostać zawieszone. Więcej>>> DRAMAT znanego trenera. Stracił przyjaciela przez koronawirusa, a teraz drży o piłkarzy

19:15 Są 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało o czterech nowych przypadkach koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj).

18:58 Walka z fake newsami 

Premier Mateusz Morawiecki oraz najpopularniejszy polski YouTuber Blowek walczą z fake newsami o koronawirusie.

Morawiecki o KORONAWIRUSIE i ZAMKNIĘTYCH MIASTACH u najpopularniejszego YouTubera

18:30 Ile osób w Radomiu i regionie jest objętych kwarantanną i nadzorem?

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu w niedzielę podała kolejne informacje na temat statystyk dotyczących osób pod nadzorem epidemiologicznym, na kwarantannie oraz w szpitalu. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

18:15 W Kielcach zarażony koronawirusem jest lekarz.

Zakażony pacjent to lekarz pracujący w szpitalu na kieleckim Czarnowie. Mężczyzna jest w sile wieku i czuje się dobrze. WIĘCEJ>>> Koronawirus dotarł do Kielc! Zakażony to LEKARZ!

18:00 Prezydent apeluje, aby pamiętać o osobach starszych

„Wszystkich, którzy w tym trudnym czasie nie opuszczają swoich domów odpowiedzialnie odpowiadając na apel „zostań w domu, proszę o pamięć o starszych i samotnych (telefon!). Wierzących proszę dodatkowo o modlitwę w intencji Ojczyzny, walczących z zagrożeniem, chorych i słabych” - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

17:40 PLL LOT informuje o specjalnych środkach ochrony dla załóg obsługujących loty w ramach akcji #LotDoDomu.

PLL LOT, które pomagają Polakom w powrocie do kraju, zabezpieczyły dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele bakteryjne i bezdotykowe termometry.

17:15 Dzienny raport o koronawirusie.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie:

 • 768 - liczba osób hospitalizowanych
 • 7535 - liczba osób objętych kwarantanną
 • 25816 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

17:00 Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Królowa w grupie ryzyka

Jak poinformował brytyjski tabloid "The Sun" Brytyjska królowa Elżbieta II I jej mąż książę Filip opuścili Pałac Buckingham i przenieśli się na zamek w Windsorze pod Londynem. [Czytaj więcej]

16:40 Jak bezpiecznie zrobić zakupy w sklepie?

Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny opracowały zasady dla branży handlowej, które powinny być zachowane w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lista zaleceń dotyczy również klientów.
WIĘCEJ>> Koronawirus w Polsce. Jak bezpiecznie zrobić zakupy w sklepie?

15:50 Kary za nieprzestrzeganie kwarantanny w Polsce i na świecie

We Włoszech koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Włoski rząd wprowadził stan wyjątkowy. Po ulicach włoskich miast objętych kwarantanną mogą poruszać się wyłącznie ludzie, którzy posiadają specjalne przepustki. Jednak okazało się, że niektóre osoby próbują je fałszować. Dlatego we Włoszech za posługiwanie się podrobioną przepustką grozi kara do roku do 6 lat pozbawienia wolności i jest ścigane z urzędu. Natomiast osoby, które nie posiadają przepustki, a mimo wszystko poruszają się po ulicach włoskich miast, są zagrożone karą do 3 miesięcy aresztu lub grzywny w wysokości 206 euro. Ponadto każdy kto ma objawy koronawirusa, a nie poddaje się kwarantannie może zostać oskarżony o narażenie innych na utratę zdrowia, za co może trafić do więzienia nawet na 3 lata.
Polakom również grozi kara za unikanie kwarantanny. WIĘCEJ >>>Koronawirus w Łodzi. 5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny!

15:15 Jest 8 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało o siedmiu nowych przypadkach koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. 

15:00 Jak wygląda sytuacja na przejściach drogowych na granicy?

Czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli wydłuża się. Czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 11.00):
z Niemcami:

 • Jędrzychowice - ok. 5 godzin
 • Świecko - ok. 5 godzin

Na przejściach: Olszyna, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz ruch odbywa się na bieżąco
z Litwą:

 • Budzisko - ok. 4 godzin

z Czechami:

 • Gorzyczki - ok. 2 godzin

Na przejściach: Cieszyn, Nowe Chałupki, Trzebina, Kudowa Słone, Jakuszyce ruch odbywa się na bieżąco.

Na granicy ze Słowacją (przejścia graniczne: Barwinek, Chyżne) ruch odbywa się na bieżąco.

14:30 Znany m.in. z serialu "M jak miłość" aktor Krystian Wieczorek z obawy, że ma koronawirusa udał się do szpitala. „Miałem poczucie że jestem intruzem”

Krystian Wieczorek poczuł się źle i trafił do szpitala. Nie chciał narażać kolegów po fachu na niebezpieczeństwo i sam zgłosił się do lekarza, czym złamał procedury sanitarno-epidemiologiczne [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:00 Polscy kolarze mają problem z powrotem do Polski

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego Polska zamknęła granice, co oznacza że wycofane zostały loty międzypaństwowe. Z powodu obostrzeń problemy z powrotem do kraju mają polscy kolarze, którzy utknęli w Maladze. „Jesteśmy dalecy od panikowania. Jednak brakuje nam informacji co dalej możemy zrobić” – czytamy w dramatycznym oświadczeniu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

13:50 Już 18 tysięcy Polaków zgłosiło chęć powrotu do kraju LOT-em

Do 18 tysięcy wzrosła liczba osób, które zadeklarowały powrót do Polski z zagranicy specjalnymi połączeniami organizowanymi przez PLL LOT. Tymczasem na lotnisku w Warszawie o godz. 13:00 wylądował pierwszy taki samolot z Londynu z 230 pasażerami na pokładzie.

CZYTAJ WIĘCEJ: LOT do domu. Jak wrócić do Polski samolotem?

12:30 Polscy kierowcy zawodowi zwolnieni z kwarantanny

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że kierowcy prowadzący pojazdy w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy, po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisie § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:15 Toruń jednoczy się w obliczu koronawirusa i pomaga potrzebującym. Powstała specjalna grupa

Koronawirus w Polsce - mieszkańcy Torunia doskonale zdają sobie sprawę, że wielu seniorów lub sąsiadów może potrzebować pomocy w tym trudnym czasie. Z inicjatywą wyszli pomysłodawcy grupy "Widzialna Ręką - Toruń" na Facebooku, którzy chcą namawiać inne osoby z grodu Kopernika do udzielenia wsparcia tym, którzy mogą wymagać dodatkowej opieki. Warto obserwować posty i dołączyć do wielkiej mobilizacji [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Jak się nie dać wirusowi? Zalecenia immunologów

11:40 W sprawie kwarantanny policja będzie wspierana przez wojsko

Poddani 14-dniowej kwarantannie kontrolowani są w swoich domach przez funkcjonariuszy policji. Ich liczba stale rośnie. Na ten moment, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, kwarantanną objętych jest już blisko 4,5 tysiąca osób.

Działania policji w tej sferze wesprze wojsko.

11:15 12 tysięcy Polaków chce wrócić do kraju LOT-em

Jak poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 12 tysięcy osób zgłosiło chęć powrotu do Polski specjalnymi połączeniami organizowanymi przez PLL LOT.

Pierwsze samoloty już dziś zabiorą pasażerów z USA i Londynu.

Po zamknięciu granic Polski, specjalnymi lotami do kraju powrócą rodacy z: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Cypru oraz Malty.

10:40 Warszawiacy, mimo zakazu, siadają w strefach buforowych

Jak podaje portal tustolica.pl, w warszawskich autobusach zdarzają się przypadki zrywania przez pasażerów taśm wyznaczających strefy buforowe. O sytuacji informują Miejskie Zakłady Autobusowe. Przypomnijmy, strefa buforowa w komunikacji miejskiej ma chronić kierowcę.

10:20 Fałszywe sms-y o koronawirusie - Ministerstwo Zdrowia ostrzega!

Epidemia koronawirusa to także okazja dla oszustów. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o fałszywych wiadomościach. Jednym z takich przypadków są sms-y dotyczące wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. - Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie - ostrzega Ministerstwo Zdrowia.

10:10 Koronawirus w Polsce: Ile osób wyzdrowiało? Ile jest potwierdzonych przypadków koronawirusa?

Do tej pory w Polsce potwierdzono 111 przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba chorych rośnie. Dziś (15 marca) rano ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejnych 7 przypadków SARS-CoV-2.

Najwięcej chorych przebywa w szpitalach w województwie mazowieckim (21), lubelskim (16), dolnośląskim (14), śląskim (12) i łódzkim (12).

Z powodu koronawirusa w Polsce zmarły trzy osoby: 66-latek ze szpitala w Lublinie, 57-latka z Poznania i 73-letni mężczyzna z Wrocławia.

Jak podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia, na tę chwilę, w Polsce wyzdrowiało 13 osób.

9:30 Koronawirus w Polsce. Puste ulice Warszawy to niecodzienny widok

Ulice Warszawy w ten weekend opustoszały. To niecodzienny obraz stolicy na co dzień tętniącej życiem. W ten weekend nie ma korków, a miasto wygląda na umarłe.

Podobnie jest w centrum, ale i na osiedlach innych polskich miast. Polacy na portalach społecznościowych wspierają się nawzajem i zachęcają w ramach akcji "Zostań w domu" do zaniechania aktywności na mieście.

9:15 Jest 7 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało o siedmiu nowych przypadkach koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą: jednej osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 1 osoby z woj.lubelskiego.

9:00 Medalistka olimpijska, Monica Aksamit, utknęła w Polsce

Z powodu odwołania lotów międzynarodowych, w Polsce utknęła medalistka olimpijska, Monica Aksamit. Szablistka ma polskie korzenie, ale urodziła się i mieszka w Stanach. 30-letnia sportsmenka, w Polsce, m.in. przygotowywała się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Teraz nie może opuścić naszego kraju - jej niedzielny lot najpierw został przeniesiony na poniedziałek, a następnie odwołany. Najbliższy możliwy na ten moment termin lotu to 29 marca.

"(...)Mój turniej kwalifikacyjny do igrzysk został przełożony. Straciłam kilka tysięcy dolarów podczas tej podróży. Jednak moim największym zmartwieniem jest powrót do domu. Nadal trudno mi uwierzyć, że to nie jest okropny sen" - napisałą na swoim Instagramie.

8:15 Plac Świętego Piotra w trakcie Wielkiego Tygodnia będzie pusty

Watykan ogłosił właśnie, że uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez obecności wiernych na Placu Świętego Piotra. Msze i nabożeństwa dostępne będą wyłącznie w formie transmisji.

7:05 Koronawirus w Polsce. Co wiadomo do tej pory? Najnowsze informacje

Do tej pory w Polsce potwierdzono 104 przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przebywa w szpitalach w województwie mazowieckim (19), lubelskim (15), dolnośląskim (13), śląskim (12) i łódzkim (12). Trzy osoby zmarły, a 13 wyzdrowiało - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

W nocy z soboty na niedzielę wszystkie granice Polski zostały zamknięte. Ich przekroczenie możliwe jest tylko w wyznaczonych miejscach i na określonych zasadach. Wprowadzono ścisłe kontrole graniczne i sanitarne, a każdy obywatel Polski musi poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Na 10 dni wprowadzono zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców.

Od północy wstrzymane zostały wszelkie loty pasażerskie z polskich portów lotniczych. Odloty będą realizowane bez pasażerów, tylko i wyłącznie w celu spełnienia obowiązku sprowadzenia do kraju polskich turystów z zagranicy. Powroty, które będą realizowane do Polski, obejmą jedynie polskich obywateli.

Władze wprowadziły ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych i wprowadziły zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Dotyczy to zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu. Zamknięto siłownie, baseny, klub taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina. Ograniczenia dotyczą też restauracji - te mogą dostarczać jedzenie tylko i wyłącznie na wynos. Wcześniej zawieszone zostały zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach, a także na uczelniach.

6:39 Koronawirus. Ile jest zakażonych w Polsce i na świecie?

Do tej pory odnotowano 104 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce - najwięcej chorych przebywa w szpitalach w województwie mazowieckim (19), lubelskim (15), dolnośląskim (13), śląskim (12) i łódzkim (12). Trzy osoby zmarły, a trzynaście wyzdrowiało - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. 

Mapa koronawirusa 15.03.2020: Rośnie liczba zarażonych. Gdzie jest teraz koronawirus? Sprawdź MAPĘ NA ŻYWO

Na całym świecie COVID-19 dotknął ponad 156 tysięcy osób, z czego zmarło niemal sześć tysięcy. Odnotowano też niemal 74 tysięcy przypadków wyzdrowienia z koronawirusa.

Koronawirus - gdzie jest? Zobacz aktualną mapę:

6:21 Koronawirus. Duże zmiany w Poczcie Polskiej

Poczta Polska wprowadza zmiany w świadczonych usługach w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Co zmieni się od poniedziałku, 16 marca?

- zawieszone zostanie przyjmowanie wszystkich przesyłek zagranicznych
- placówki pocztowe w tygodniu będą pracować przez sześć godzin
- placówki pocztowe czynne w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny
- placówki całodobowe będą czynne przez 7 dni w tygodniu od 8 do 20
- punkty Poczty Polskiej w galeriach handlowych będą nieczynne
- przy okienku może przebywać jeden klient, pozostałe osoby proszone są o oczekiwanie przed budynkiem

5:58 Pierwsi Polacy przylecą do Polski z Londynu

Michał Czernicki z Polskich Linii Lotniczych poinformował, że w ramach operacji #LOTdoDomu, czyli akcji sprowadzania Polaków spoza granic naszego kraju, pierwszy samolot przyleci z lotniska Londyn Heathrow. Samolot wyląduje na stołecznym lotnisku im. Chopina w niedzielę około godziny 13.

5:44 Sklepy Media Markt zamknięte do odwołania

- W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników wszystkie sklepy MediaMarkt w Polsce zostały z dniem 14.03.2020 zamknięte aż do odwołania - poinformowali przedstawiciele sieci na Facebooku. 

Jednocześnie poinformowano, że zakupy będzie można robić w internecie.

5:29 Znana sieć pomoże walczyć z koronawirusem

Znana sieć meblowa zdecydowała o przekazaniu miliona złotych służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem.

- Mamy nadzieję, że wszystkie działania prewencyjne i niezbędny sprzęt medyczny, przyczynią się do możliwie najszybszego uporania się z tą trudną dla wszystkich sytuacją - napisali przedstawiciele sieci.

5:14 Zamknięte granice. Co z Polakami mieszkającymi lub pracującymi w Niemczech?

Zamknięcie granic z powodu wprowadzenia stanu epidemicznego może być kłopotliwe dla mieszkańców stref przygranicznych, którzy codziennie przemieszczają się między Polską i Niemcami. Problem ten dotyka między innymi regionu zachodniopomorskiego. Czy takie osoby będą musiały przechodzić 14-dniową kwarantannę?

Czytaj więcej: Zamknięte granice. Co z Polakami pracującymi lub mieszkającymi w Niemczech?

4:58 Koronawirus dotarł do kolejnych krajów

Służby sanitarne potwierdziły pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem Sars-CoV-2 w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Demokratycznej Republice Konga. Tym samym, nowy wirus opanował 143 kraje na całym świecie. 

4:40 Francuzi igrają z koronawirusem

Mimo dużej liczby zakażeń koronawirusem we Francji, mieszkańcy tego kraju lekceważą polecenia władz, by pozostać w domach. W miejscowości Landerneau zgromadziło się ponad 3500 osób, by pobić... rekord świata w liczbie osób przebranych za smerfy zgromadzonych w jednym miejscu. 

Koronawirus to nic takiego - powiedział jeden ze smerfów agencji AFP.

4:13 Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie małżeństwa

Skandal w jednym ze szpitali w Małopolsce. W nocy z czwartku na piątek do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chrzanowie zgłosiło się małżeństwo, którego jeden z członków rozpoznał u siebie objawy koronawirusa. Lekarz postanowił zatrzymać mężczyznę na kwarantannę, a gdy ten się o tym dowiedział, uciekł z żoną ze szpitala.

Przyszli do szpitala z objawami koronawirusa. UCIEKLI na wieść o kwarantannie

3:43 Ogromne kolejki na lotniskach w USA

Na zdjęciu lotnisko Chicago-O’Hare. Widać na nim ogromne kolejki pasażerów czekających w kolejce po bagaż. Według relacji podróżnych - na miejscu policja rozdaje wodę i chusteczki dezynfekujące. Jak zapewnili przedstawiciele lotniska - kolejki wynikają z zaostrzonych procedur sanitarnych w związku z koronawirusem.

3:27 Posiłek dla lekarza. Niezwykła akcja dla walczących z pandemią koronawirusa

Polscy internauci niejednokrotnie udowodnili, że są wielcy i potrafią jednoczyć się, gdy zachodzi taka potrzeba. Tym razem wyszli z kolejną niezwykłą inicjatywą. W serwisie zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę pieniędzy na posiłki dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nieustannie walczą z pandemią koronawirusa w Polsce.

Zobacz więcej szczegółów o niezwykłej akcji!

3:12 Hiszpania wprowadza "ogólnokrajową blokadę"

Jak poinformował premier Hiszpanii Pedro Sanchez, w kraju zostanie wprowadzona blokada, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W całej Hiszpanii potwierdzono ponad 6 tysięcy przypadków zakażenia, prawie 200 osób zmarło.

2:48 Znany koszykarz ma koronawirusa

Christian Wood - amerykański koszykarz, występujący na pozycji skrzydłowego, obecnie zawodnik Detroit Pistons ma koronawirusa - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę agencja Reuters. To trzeci znany gracz NBA, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Sars-CoV-2.

2:23 Grupa Lotos przekaże miliony na walkę z koronawirusem

Grupa LOTOS za pośrednictwem swojej fundacji zadeklarowała przekazanie pięciu milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc ma polegać m.in. na zakupie sprzętu szpitalnego. 

- Rozumiemy powagę sytuacji i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju. Wprowadziliśmy już procedury dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w firmie działa sztab kryzysowy. Powinniśmy wszyscy zmobilizować się i zadbać o nasze bezpieczeństwo - tłumaczy Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

2:02 W Małopolsce odwołano wszystkie egzaminy na prawo jazdy

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa w Polsce, odwołano wszystkie egzaminy na prawo jazdy, które w najbliższym czasie miały się odbyć w ośrodkach egzaminowania w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Nowym Targu.

Co dalej z kursantami i egzaminami?

1:39 Łódź: PILNY apel Sanepidu

Łódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała pilny apel do osób, które mogły zarazić się koronawirusem. Chodzi o klientów jednego ze znanych lokali przy ulicy Piotrkowskiej w centrum Łodzi. Przez kilka godzin przebywały tam osoby, u których zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2.

Łódzki sanepid szuka osób, które mogły zarazić się koronawirusem!

1:16 Żona premiera Hiszpanii ma koronawirusa

Biuro premiera hiszpańskiego rządu poinformowało, że Begona Gomez - żona premiera jest zarażona koronawirusem. Według najnowszych informacji, czuje się ona dobrze i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych.

1:00 Msze święte nawet co PÓŁ GODZINY. Skandal w kościele?

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych, w tym religijnych powyżej 50 osób. Konferencja Episkopatu Polski zachęciła wiernych do uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem środków masowego przekazu - radia, telewizji i internetu. Tymczasem są kościoły, w których zwiększono liczbę nabożeństw zamiast je odwołać.

Koronawirus w Polsce. Msze święte nawet co PÓŁ GODZINY. "Hajs z tacki ponad dobro wiernych"

00:45 Koronawirus. Ważna decyzja papieża

Nowe wieści z Watykanu w sprawie koronawirusa. Jak poinformowała Prefektura Domu Papieskiego, uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez udziału wiernych.

00:30 Znane są wyniki testów Donalda Trumpa

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych USA poddał się testom na obecność koronawirusa. Według najnowszych informacji, jego wynik był negatywny, a to oznacza, że Donald Trump nie ma koronawirusa.

00:17 Zawieszone wszystkie loty międzynarodowe

Wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone o północy w nocy z soboty na niedzielę. Jak poinformował Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT - ostatnie rejsy właśnie dobiegają końca. 

- W tym momencie wszystkie rejsy międzynarodowe zostaną zawieszone na 14 dni. Mówimy o Polskich Liniach Lotniczych LOT i wszystkich operacjach międzynarodowych. Zadecydowaliśmy również o wstrzymaniu wszystkich lotów krajowych - powiedział Czernicki na antenie TVN24. 

00:10 Koronawirus. Które przejścia graniczne są otwarte?

W związku z zamknięciem granic, niektóre przejścia graniczne zostały zawieszone. Ruch odbywa się tylko w wyznaczonych miejscach, gdzie rozpoczęły się pełne kontrole graniczne i sanitarne. Te przejścia graniczne są otwarte:

Które przejścia graniczne pozostają otwarte?

Polska - Niemcy

- Jędrzychowice - Görlitz
- Olszyna - Forst
- Gubin - Guben
- Świecko - Frankfurt
- Słubice - Frankfurt nad Odrą
- Kostrzyn nad Odrą - Kierz
- Krajnik Dolny - Schwedt
- Kołbaskowo - Pomellen
- Świnoujście - Garz

Polska - Czechy

- Cieszyn - Český Těšín (Most Przyjaźni) 
- Cieszyn - Chotěbuz
- Gorzyczki  
- Nowe Chałupki 
- Trzebina Kudowa - Słone Jakuszyce

Polska - Słowacja

- Barwinek - Vyšný Komárnik
- Chyżne - Trstená

Polska - Ukraina

Dorohusk - Jagodzin
Hrebenne - Rawa Ruska
Korczowa - Krakowiec

Polska - Białoruś

- Kuźnica Białostocka - Bruzgi
- Bobrowniki - Bierestowica
- Kukuryki - Kozłowiczy
- Terespol - Brześć

Polska - Litwa

- Budzisko - Kalvarija

Polska - Rosja

- Bezledy - Bagrationowsk
- Grzechotki - Mamonowo II

0:00 Zamknięto polskie granice, wprowadzono ostre restrykcje

Punktualnie o północy w nocy z soboty na niedzielę wprowadzono ostre restrykcje zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zamknięte zostały wszystkie granice Rzeczypospolitej Polskiej, a ich przekraczanie możliwe jest tylko w niektórych miejscach. Prowadzona będzie pełna kontrola graniczna oraz sanitarna, a wszyscy obywatele Polski, którzy chcą wrócić do kraju - zostaną poddani obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. 

Przez 10 dni do RP nie wjadą też cudzoziemcy, zawieszone zostaną też wszystkie loty i kolejowe połączenia międzynarodowe. Na dwa tygodnie zamknięto wszystkie placówki edukacyjne i rozrywkowe - puby, bary, kluby i centra rozrywki. 

23:35 Kolejny przypadek koronawirusa. Kim jest zarażona?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 104. przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Zarażona to kobieta, która przebywa w szpitalu zakaźnym w Opolu. Jest to czwarty przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie. 

Opolskie: Czwarty przypadek zakażenia koronawirusem. Kim jest zarażona?

23:10 Jechałeś tym pociągiem? ZGŁOŚ SIĘ natychmiast!

Trwa intensywne poszukiwanie podróżnych jednego z pociągów. Istnieje bowiem przesłanka, że jedna z pasażerek była zakażona koronawirusem, a pozostali mogli podczas podróży mieć z nią do czynienia! Jeżeli jechałeś lub jechałaś tym pociągiem bądź znasz kogoś, kto nim podróżował - zgłoś się natychmiast do służb sanitarnych!

22:50 Koronawirus w Polsce. Granice zamknięte! Co z Polakami pracującymi w Czechach?

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Obywatele Polski mogą wracać do Polski, jednak są zobowiązani do przejścia czternastodniowej kwarantanny. Co z osobami, które pracują za granicą? Dowiedz się TUTAJ.

22:40 Szturm Niemców na polski sklep! Spanikowali po decyzji premiera!

Koronawirus sprawił, że polskie władze zdecydowały się na radykalne kroki. Od 15 marca granice będą zamknięte! Tylko na niektórych przejściach granicznych ruch graniczny będzie odbywał się pod nadzorem Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i służb sanitarnych. Ostatnie godziny przed zamknięciem granic wykorzystali Niemcy, którzy przyjechali do Polski robić masowo zakupy.

Zobacz szczegóły: Koronawirus. SZTURM Niemców na polski sklep! Panika po decyzji premiera!

22:00 Zamknięte granice z powodu koronawirusa. Które przejścia graniczne z Rosją pozostaną otwarte?

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Część przejść granicznych zostanie zamknięta, na innych będą prowadzone kontrole. W jakich miejscach w województwie warmińsko-mazurskim będzie można przekroczyć granicę Rosją? Sprawdź TUTAJ.

21:38 Dramat gwiazdy "M jak Miłość"! Nie może wrócić do kraju!

Iga Krefft z "M jak miłość" z powodu koronawirusa nie może wrócić z Azji do domu. Uwięziona w Tajlandii gwiazda apeluje na do fanów o pomoc. Więcej szczegółów: Ula z M jak miłość przez koronawirusa z chłopakiem w utknęła w Azji. Dramatyczny apel Igi Krefft!

21:32 Dramat studentów ze szczecińskich akademików! Muszą uciekać!

Dom Studencki nr 3 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego przy alei Piastów w Szczecinie został przekazany do dyspozycji Wojewody Zachodniopomorskiego. Oznacza to, że studenci muszą jak najszybciej opuścić swoje pokoje. Więcej >>> Szczecin: Akademik przekazany do dyspozycji wojewody. Studenci muszą go opuścić!

21:23 Koronawirus: Zamknięte granice. Co z Polakami pracującymi lub mieszkającymi w Niemczech?

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Co z osobami, które mieszkają lub pracują na terenach przygranicznych (np. mieszkają w Loecknitz i pracują w Szczecinie) i codziennie przekraczają granicę? Sprawdź TUTAJ.

21:08 Zaskakujące dane GIS! Kilkanaście osób wyzdrowiało!

Coraz więcej osób znajduje się pod nadzorem lekarzy. Jak podało Ministerstwo Zdrowia obecnie w Polsce jest 103 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, troje pacjentów zmarło. Są też dobre informacje! >>> TUTAJ.

20:55 Bartosz Bereszyński ma koronawirusa! Co czeka polskiego zawodnika?

Reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Bereszyński poinformował, że jest wśród osób, u których wynik badań na obecność koronawirusa jest pozytywny. Jak wygląda sytuacja gracza Sampdorii? Sprawdź:

20:40 Koronawirus w Polsce. ZASKAKUJĄCE dane GIS. 13 osób wyzdrowiało! 

- Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze efekty, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zapewnił Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Szczegóły: Koronawirus w Polsce. ZASKAKUJĄCE dane GIS. 13 osób wyzdrowiało!

19:54 Koronawirus w Polsce. Trzecia ofiara zarazy z Chin. Kim był pacjent z Lublina?

Nie żyje trzeci pacjent, który przebywał na oddziale zakaźnym w związku z chorobą COVID-19 wywołaną koronawirusem. To 66-latek z Lublina. Kim był? Szczegóły >>> Koronawirus. Nie żyje 66-latek z Lublina. To trzecia ofiara wirusa z Chin

19:37 Nie żyje trzeci pacjent. Koronawirus przekroczył liczbę 100 zakażeń

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem w Polsce – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i – jak zaznaczył resort – miał choroby współistniejące. Jednocześnie potwierdzono dziesięć nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w naszym kraju. Ich łączna liczba przekroczyła tym samym setkę i wynosi dokładnie 103 osoby.

19:35 Premier Morawiecki i LOT pomogą obywatelom w powrocie do Polski

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnił, że pomoże wspólnie z PLL LOT obywatelom znajdującym się poza granicami kraju. W jaki sposób będzie można skorzystać z tej pomocy?

Więcej szczegółów: Koronawirus. Premier Morawiecki i LOT pomogą obywatelom w powrocie do Polski

19:25 Koronawirus w Bydgoszczy? W szpitalu jest już 19 osób. 

Dziewiętnaście osób w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. 150 osób objętych jest kwarantanną. Czy mamy do czynienia z koronawirusem? Sprawdź!

19:05 Koronawirus: czy można zarazić się przez jedzenie?

Rozprzestrzenienie się koronawirusa rodzi wiele lęków. Boimy się o swoje zdrowie. Czy można zarazić się przez jedzenie? Czy możemy się zarazić jedząc żywność z ognisk występowania wirusa? Czy można zjeść posiłek przygotowany przez zakażoną osobę? Sprawdź odpowiedzi na te pytania.

18:55 Zachodniopomorskie: Zmiany w rozkładzie jazdy POLREGIO. Pociągi do Niemiec odwołane

Z powodu wprowadzenia na terenie kraju stanu epidemiologicznego od poniedziałku, 16 marca zostanie ograniczone kursowanie pociągów POLREGIO na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Pociągi transgraniczne, kursujące do i z Niemiec zostają odwołane od niedzieli, 15 marca. Sprawdź szczegóły.

18:37 Bartosz Bereszyński ma KORONAWIRUSA! Wystosował ważny apel

Pierwszy reprezentant Polski uzyskał pozytywny test na COVID-19. Bartosz Bereszyński napisał na swoim Instagramie, że mimo zachowywania wszelkich środków ostrożności nie udało mu się uniknąć zakażenia koronawirusem. Więcej szczegółów TUTAJ.

18:30 Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

- Codziennie spływają do nas nowe raporty z Europy. To pozwala nam na stwarzanie nowych sposobów walki z wirusem. Rośnie liczba zakażonych w Wielkiej Brytanii i Francji. Widać poprzez te przykłady, jak szybko koronawirus może się rozprzestrzeniać. Dlatego ważne jest, by go powstrzymać - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Wprowadzone przez nas ograniczenia są trudne, zwłaszcza dla osób poza granicami kraju. Zamykamy granice dla wirusa. Ale chcemy, aby obywatele, którzy chcą do Polski wrócić, mogli to zrobić. Dlatego loty czarterowe odbywają się zgodnie z planem. Pozostałym oferujemy specjalne loty Polskimi Liniami Lotniczymi z takich krajów jak Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Malta i Stany Zjednoczone - powiedział premier. 

18:22 Puste galeria handlowe w Szczecinie. Tak wygląda życie w trakcie epidemii.

W większości sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych spotkamy zamknięte drzwi, zasłonięte rolety i kartki z informacją "nieczynne do odwołania". Zobaczcie zdjęcia.

18:10 Gdzie można przekroczyć granicę z Litwą i Białorusią?

Od północy wiele granice zostaną zamknięte. Do Polski będzie można się dostać tylko poprzez niektóre przejścia graniczne. Sprawdź, jak przedostać się do Polski z Litwy i Białorusi:

Nasi Partnerzy polecają