Koronawirus. Toruń jednoczy się i pomaga potrzebującym. Powstała specjalna grupa!

i

Autor: Marta Łazarska / Radio ESKA Koronawirus. Toruń jednoczy się i pomaga potrzebującym. Powstała specjalna grupa!

Koronawirus. Toruń jednoczy się i pomaga potrzebującym. Powstała specjalna grupa

2020-03-15 12:11

Koronawirus w Polsce - mieszkańcy Torunia doskonale zdają sobie sprawę, że wielu seniorów lub sąsiadów może potrzebować pomocy w tym trudnym czasie. Z inicjatywą wyszli pomysłodawcy grupy "Widzialna Ręką - Toruń" na Facebooku, którzy chcą namawiać inne osoby z grodu Kopernika do udzielenia wsparcia tym, którzy mogą wymagać dodatkowej opieki. Warto obserwować posty i dołączyć do wielkiej mobilizacji.

Koronawirus w Polsce - problem robi się z dnia na dzień coraz poważniejszy. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Torunia i okolic szukają pomocy. Na szczęście nie brakuje osób, którym leży na sercu dobro innych ludzi. Koronawirus z Chin wymaga dodatkowych działań, które w najbliższym czasie muszą zostać podjęte, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się. Dlatego cieszy nas powstanie grupy "Widzialna Ręka - Toruń" na Facebooku, gdzie nasi sąsiedzi oraz przyjaciele deklarują swoją pomoc. Jakie są zasady? Zaglądamy do środka.

- Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły jak pomóc i kto się tego podejmie - czytamy w opisie grupy.

Prośbę o dołączenie do grupy można wysłać TUTAJ.

Koronawirus a życie Torunia - uwaga na fake newsy!

Zagrożenie związane z koronawirusem próbują wykorzystać oszuści, złodzieje, a także wszyscy ci, którzy podają "sprawdzone" wiadomości. Polecamy czerpanie informacji z rzetelnych źródeł. Warto zapoznać się z naszą relacją na żywo, gdzie na bieżąco przekazujemy wam najważniejsze wieści. Poniżej zestawiliśmy wam artykuły, związane z życiem Torunia. Jeżeli macie do nas jakieś pytania - czekamy na was na Facebooku.

Koronawirus a życie Torunia - nie przegap niczego

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE