Pociąg regio

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Koronawirus. Jechałeś pociągiem z Niemiec do Zielonej Góry? ZGŁOŚ SIĘ natychmiast!

2020-03-14 22:50

Koronawirus w Polsce. Trwa poszukiwanie podróżnych pociągiem relacji Görlitz – Zielona Góra. Istnieje bowiem przesłanka, że jedna z pasażerek była zakażona koronawirusem, a pozostali mogli podczas podróży mieć z nią do czynienia! Jeżeli jechałeś lub jechałaś tym pociągiem bądź znasz kogoś, kto nim podróżował - zgłoś się natychmiast do służb sanitarnych!

Jak podaje starostwo powiatu zgorzeleckiego wszyscy pasażerowie jadący w 14 marca o godzinie 11.07 pociągiem nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra, wsiadający na stacji Zgorzelec i wysiadający na stacjach: Jędrzychowice, Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin, Ruszów, proszeni są o pilny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu pod nr telefonu 691 770 919.

Wedle informacji serwisu Rynek Kolejowy jedna z kobiet jadących tym pociągiem miała objawy przypominające zakażenie koronawirusem. Chodzi m.in. o wymioty i gorączkę. Bieg pociągu został przerwany na stacji w Ruszowie. Wszyscy podróżni opuścili pociąg, jednak większość pasażerów wysiadła wcześniej, w Węglińcu. Kobieta wraz z towarzyszącym jej mężczyzną trafiła pod opiekę lekarzy. Ma być hospitalizowana na oddziale zakaźnym. Trwa oczekiwanie na wynik jej badań.

Koronawirus w Polsce. Sprawdź najnowsze doniesienia >>> Trwa RELACJA NA ŻYWO!

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE