Koronawirus. Niemcy SZTURMUJĄ polskie sklepy! Wkrótce zamkną granice!

i

Autor: screen/Nasze Słubice

Koronawirus. SZTURM Niemców na polski sklep! Panika po decyzji premiera!

2020-03-14 22:17

Koronawirus sprawił, że polskie władze zdecydowały się na radykalne kroki. Od 15 marca granice będą zamknięte! Tylko na niektórych przejściach granicznych ruch graniczny będzie odbywał się pod nadzorem Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i służb sanitarnych. Ostatnie godziny przed zamknięciem granic wykorzystali Niemcy, którzy przyjechali do Polski robić masowo zakupy.

Na wieść o decyzji polskiego premiera nasi zachodni sąsiedzi postanowili urządzić szturm na polskie sklepy! Choć w wielu punktach handlowych brakuje już niektórych produktów, Niemcy bardzo chętnie przyjechali w piątek późnym wieczorem na zakupy do Słubic (woj. lubuskie), by tam zakupić niezbędne dla nich towary. Poniżej nagranie na jednym z lokalnych serwisów, na którym widać gigantyczne kolejki do sklepu.

Na dziesięciominutowym nagraniu widać tłum przybyszy zza zachodniej granicy. Kolejka ciągnie się na długo przed wejściem do sklepu. Internauci są wstrząśnięci zachowaniem "sąsiadów". - Ręce opadają. Stłoczeni, jeden przy drugim, bez zachowania odległości i jeszcze zapewne żywo dyskutujący między sobą. Głupota ludzka nie zna granic - napisała jedna z internautek. - Najgorsze co mogło się stać w tej sytuacji. Nie powinni pozwalać na takie skupiska ludzi. Szczególnie z Niemiec - dodał kolejny z komentujących. Wiele osób zwróciło uwagę, że w jednym momencie w okolicach sklepu mogło być nawet ponad 50 osób, co jest obecnie zgodnie z rozporządzeniami polskich władz zabronione. Warto zwrócić uwagę, że za Odrą i Nysą Łużycką koronawirus sieje prawdziwe spustoszenie. W Polsce są obecnie 103 wykryta przypadki zakażenia. W Niemczech już 3 675! Możliwe jest zatem, że takie "wycieczki" mogły zwiększyć ryzyko zagrożenia po polskiej stronie.

Koronawirus zabija futbol
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE