Koronawirus. Jakie objawy i co robić w razie zarażenia

i

Autor: Pixabay/geralt Koronawirus. Jakie objawy i co robić w razie zarażenia

Koronawirus. Jakie objawy COVID-19 i co robić w razie zarażenia wirusem [PORADNIK LEKARZA]

2020-03-15 23:53

Wiele osób zastanawia się, jakie są objawy koronawirusa oraz co zrobić, kiedy podejrzewamy, że możemy być zarażeni. Z pomocą przyszedł lekarz Riad Haidar, który na swoim profilu facebookowym wyjaśnił, jakie są objawy i co należy robić w razie zakażenia.

Na profilu lekarza Riada Haidara czytamy:

Kochani. Ważne. Udostępnijcie.
Procedura postępowania w razie objawów koronawirusa: kaszel, duszności, wysoka temperatura. Dzwonimy na infolinię NFZ tel. 800 190 590 LUB Dzwonimy do stacji sanitarno-epidemiologicznej w naszym okręgu zamieszkania. LUB Dzwonimy na tel. 112 LUB Dzwonimy na oddział zakaźny szpitala w naszym okręgu zamieszkania.

W powyższych miejscach powinniśmy uzyskać informacje w zależności od stopnia oceny naszych objawów. I tak. Możemy zostać poproszeni o pozostanie w domu. Możemy zostać poproszeni o kontakt do lekarza rodzinnego. Możemy zostać zdiagnozowani jako potencjalni zakażeni z możliwością odbioru nas z miejsca zamieszkania w celu przeprowadzenia testu na obecność wirusa.

Załączam statystyki koronawirusa na dzisiaj.
Źródło danych https://mapakoronawirusa.pl
W Europie najgorsza sytuacja we Włoszech i Hiszpanii.

Kwarantanna i odizolowanie są nam bardzo potrzebne aby nie dopuścić do sytuacji, która ma miejsce we Włoszech do dzisiaj 1809 zgonów.

APELUJĘ: Zostańmy w domach, kobiety, które mogą wziąć urlop opiekuńczy niech z niego skorzystają. Nawet jeśli musimy iść do pracy unikajmy kontaktu z innymi ludźmi:
nie podajemy sobie rąk,
nie przytulamy się,
zachowujemy odległość przynajmniej 1 metra od siebie,
często dezynfekujemy/myjemy ręce,
z pewnością w poniedziałek po porannych naradach wiele zakładów pracy i przedsiębiorstw ogłosi działania i zarządzenia związane ze stanem epidemii w kraju. Bądźmy zatem uważni.

DODATKOWO: Uważajmy na fake newsy, które otrzymujemy przez sms, mail lub Messenger. Aktualne i sprawdzone informacje na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego link poniżej: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ LUB Aktualne i sprawdzone informacje na stronie Ministerstwa Zdrowia link poniżej:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci

Pozdrawiam Was🙏

Zobacz też: Wakacje 2020 skrócone? Premier ogłosił decyzję w nietypowy sposób

Sprawdź: Koronawirus w Polsce. Zawieszone loty krajowe

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE