Lekarze - zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay/DarkoStojanovic

Posiłek dla lekarza. Niezwykła akcja dla walczących z pandemią koronawirusa

2020-03-15 3:26

Polscy internauci niejednokrotnie udowodnili, że są wielcy i potrafią jednoczyć się, gdy zachodzi taka potrzeba. Tym razem wyszli z kolejną niezwykłą inicjatywą. W serwisie zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę pieniędzy na posiłki dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nieustannie walczą z pandemią koronawirusa w Polsce.

Pandemia koronawirusa zbiera w Polsce coraz większe żniwo. Do niedzieli do godziny 2 w nocy w Polsce odnotowano 104 potwierdzone przypadki zakażenia, trzy osoby zmarły. O północy w nocy z soboty na niedzielę zamknięto wszystkie polskie granice i przywrócono pełne kontrole.

Cudzoziemcy przez dziesięć najbliższych dni nie będą mogli wjechać na teren Rzeczpospolitej. Ograniczono działalność galerii handlowych, a Polacy wracający do kraju zostaną poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. 

Koronawirus zdecydowanie wpłynął na wszystkie dziedziny naszego życia, ale pandemia najbardziej dotyczy służby zdrowia.

- Lekarze i personel medyczny pracują obecnie na najwyższych obrotach, nierzadko kosztem rodziny i najbliższych. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy, czy uda nam się szybko stłumić epidemię. W trudnej sytuacji są również hospitalizowani i ich najbliżsi, którzy pokładają swoją nadzieję w służbie zdrowia - przekonują organizatorzy zbiórki.

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach i tych, które się nimi opiekują.

Chętni restauratorzy oraz firmy cateringowe chcące wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się poprzez specjalny formularz. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w portalu zrzutka.pl.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Nasi Partnerzy polecają