Koronawirus. Premier Morawiecki i LOT pomogą obywatelom w powrocie do Polski

i

Autor: KPRM

Koronawirus. Premier Morawiecki i LOT pomogą obywatelom w powrocie do Polski

2020-03-14 19:02

Koronawirus stanowi dla Polaków coraz większe zagrożenie. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło aż 25 nowych przypadków zakażenia, łącznie jest ich już 93. Dwie osoby niestety zmarły. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że granice zostaną zamknięte. Podczas konferencji prasowej w sobotę wieczorem poinformował, że pomoże obywatelom znajdującym się poza ojczyzną.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał kolejną konferencję prasową wspólnie z przedstawicielami PLL LOT. Szef rządu zaznaczył, że sytuacja w krajach Europu Zachodniej jest coraz trudniejsza. W Wielkiej Brytanii ilość zakażeń wzrosła o tysiąc w ciągu doby. Dramatycznie wygląda także sytuacja we Francji i Hiszpanii. Epidemia trwa w najlepsze we Włoszech. Dlatego premier Morawiecki wyciąga pomocną dłoń do obywateli znajdujących się poza granicami kraju.

- Cudzoziemcy którzy są małżonkami, dziećmi Polaków, mają Kartę Polaka, mają pozwolenie na pracę bądź prawo pobytu w Polsce będą mogli wracać do Polski na zasadach jak obywatele - powiedział Mateusz Morawiecki i zapowiedział akcję #LotDoDomu. - Dla wszystkich obywateli RP i tych dodatkowych osób chcemy przeprowadzić operację Lot Do Domu. Dotyczy ona m.in. obywateli polskich przebywających w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii Cyprze czy Malcie. Wobec obywateli, którzy będą chcieli wrócić do Polski, oferujemy specjalnie do tego przeznaczone loty za pośrednictwem PLL LOT - powiedział premier.

Dla pozostałych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach, będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Premier zapewnił, że ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich. Za resztę ceny dopłaci państwo polskie. - Dla linii lotniczych sytuacja jest szczególnie trudna. Ale decyzja polskiego rządu jest odważna, racjonalna i uzasadniona - dodał Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Wkrótce mają zostać uruchomione strony internetowe, gdzie będzie można zamówić bilety na powrót do kraju. Premier zapewnił także, że dotychczas zaplanowane loty czarterowe na pewno się odbędą. Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się TUTAJ.

Zobacz: LOT pomoże Polakom wrócić do kraju, ale trzeba się zapisać na lot czarterowy!

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce >>> Koronawirus w Polsce: Polski piłkarz ma KORONAWIRUSA! Padły WAŻNE słowa! [RELACJA NA ŻYWO]

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE