Słup graniczny

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Zamknięte granice z powodu koronawirusa. Które przejścia graniczne z Rosją pozostaną otwarte?

2020-03-14 21:16

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Część przejść granicznych zostanie zamknięta, na innych będą prowadzone kontrole. W jakich miejscach w województwie warmińsko-mazurskim będzie można przekroczyć granicę Rosją?

Zamknięcie granic oznacza, że wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Kwarantanny nie będą musiały przechodzić osoby, które na co dzień przemieszczają się między Polską i Rosją ze względu na pracę i miejsce zamieszkania.

Jak wygląda sytuacja w Polsce w związku z koronawirusem? Sprawdź najnowsze doniesienia!

W woj. warmińsko-mazurskim pozostaną otwarte dwa przejścia na granicy polsko-rosyjskiej. Chodzi o przejścia Bezledy-Bagrationowsk oraz Grzechotki - Mamanowo II.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic państw. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 523 8880.

Koronawirus: Puste autobusy i strefa bez pasażera w komunikacji miejskiej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE