Koronawirus w Polsce

i

Autor: LG / archiwum se.pl

Opolskie: Czwarty przypadek zakażenia koronawirusem. Kim jest zarażona?

2020-03-14 23:34

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 104. przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Zarażona to kobieta, która przebywa w szpitalu zakaźnym w Opolu. Jest to czwarty przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie.

Jak przekazał starosta krapkowicki Maciej Sonik, pozytywny test na koronawirusa przeprowadzono u 65-letniej mieszkanki Krapkowic.

- Wiadomo, że w ostatnim czasie wróciła z zagranicy. Służby odtwarzają ostatnie dni jej pobytu w kraju i będą kierować osoby, które miały z nią kontakt na kwarantannę. Kobieta jest w stanie stabilnym, została objęta opieką na oddziale zakaźnym - poinformował starosta.

Służby wojewody opolskiego potwierdziły, że kobieta jest w stanie stabilnym, trwa też ustalanie wszystkich osób z otoczenia, z którymi zarażona miała kontakt. W swoim wpisie na Facebooku starosta krapkowicki zaapelował, by pozostać w domach.

- Stanowczo apeluję o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktu z innymi osobami! To już nie jest sytuacja "z telewizji". To realne zagrożenie! Takich przypadków w najbliższych dniach będzie więcej. Tylko od nas wszystkich zależy, na ile uda się spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa - napisał Sonik.

Czytaj więcej: Koronawirus: Rośnie liczba chorych w Opolu! Już 6 zarażonych

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.