Przyszli do szpitala z objawami koronawirusa. UCIEKLI na wieść o kwarantannie

i

Autor: Google Street View Szpital Powiatowy w Chrzanowie

Przyszli do szpitala z objawami koronawirusa. UCIEKLI na wieść o kwarantannie

2020-03-15 3:39

Skandal w jednym ze szpitali w Małopolsce. W nocy z czwartku na piątek do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chrzanowie zgłosiło się małżeństwo, którego jeden z członków rozpoznał u siebie objawy koronawirusa. Lekarz postanowił zatrzymać mężczyznę na kwarantannę, a gdy ten się o tym dowiedział, uciekł z żoną ze szpitala.

Nietypowe i niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątek, 13 marca, piętnaście minut po północy. Małżeństwo, które przebywało w Austrii przyjechało na SOR do chrzanowskiego szpitala. Jak poinformował portal Onet, lekarz zalecił 14-dniową kwarantannę. Para nie wyraziła na to zgody i uciekła ze szpitala.

Natychmiast wezwano policję i zarządzono poszukiwania.

- Funkcjonariusze sprawdzili adres tymczasowego pobytu, który lekarzowi przekazał pacjent. Na miejscu okazało się, że nikogo nie ma. Policjanci ustalili, że małżeństwo nie kontaktowało się również z rodziną - mówiła w rozmowie z Onetem rzecznik KPP w Chrzanowie, mł. asp. Iwona Szelichiewicz.

SOR poddano dezynfekcji i zamknięto na kilka godzin. Nieodpowiedzialnego pacjenta zatrzymała w piątek austriacka policja. Tamtejsze służby sanitarne skierowały małżeństwo na obowiązkową kwarantannę. Pacjent tłumacząc swoje zachowanie stwierdził, że lekarka nie miała prawa go zatrzymać, a on sam jest zdrowy.

Rzecznik prasowa Wojewody Małopolskiego przekazała, że mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za możliwe narażenie innych osób na niebezpieczeństwo.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE