Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

i

Autor: pixabay.com Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

Koronawirus w Wielkopolsce. Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

2020-03-15 22:00

Siódma osoba zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2. Tę informację potwierdził Zarząd Szpitala w Puszczykowie.

Przypomnijmy w sobotę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że kolejny przypadek zarażenia koronawirusem został potwierdzony u mieszkanki powiatu poznańskiego; Tego samego dnia kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu.

W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej szpital w Puszczykowie potwierdził że osoba, u której stwierdzono koronawirusa to pielęgniarka oddziału internistycznego. Kobieta opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2.

Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

57-latka najpierw trafiła do szpitala w Puszczykowie, potem przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Szpital w Poznaniu informował, że jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. W komunikacie zarząd Szpitala w Puszczykowie przekazał na swojej stronie internetowej, że 57-letnia kobieta przyjęta została do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze skierowaniem od lekarza rodzinnego 6 marca.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE