Koronawirus

i

Autor: governortomwolf /Wikimedia Commons

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia na Śląsku. Tysiące osób pod nadzorem sanitarnym

2020-03-15 19:52

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. Chodzi o pacjentów przebadanych w szpitalach w Zawierciu i Bytomiu. W sumie w całym województwie jest 14 przypadków zakażenia wirusem z Chin. Tysiące osób jest obecnie pod nadzorem sanitarnym.

O kolejnych zakażeniach w Polsce poinformowało w niedziele po godz. 19.00 Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Jak czytamy liczba pacjentów z wirusem z Chin wzrosła do 123. Wśród nich są dwie osoby ze Śląska, których przebadano w szpitalach w Bytomiu i Zawierciu. - Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym - zapewnia ministerstwo. Kim są pacjenci, u których wynik badania na obecność wirusa jest pozytywny?

- W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Wynik dodatni nie dotyczy jednak mieszkańca Bytomia. Osoba ta nie jest również hospitalizowana w bytomskim szpitalu, lecz przebywa w domu, gdzie została objęta 14-dniową kwarantanną pod kontrolą Sanepidu. Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 5 pacjentów, którym pobrano wymaz z gardła i nosa. Obecnie oczekujemy na wyniki testów na obecność koronawirusa - podało Miasto Bytom.

Niewiele wiadomo również o pacjencie z Zawiercia.  Jest to czwarty przypadek zakażenia, jaki odnotowano w tym mieście. Wcześniej koronawirusa wykryto u dwóch mężczyzn i starszej kobiety.

Ogółem w woj. śląskim jest obecnie 14 pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż 63 osoby są hospitalizowane, 732 przechodzą kwarantannę, zaś 3479 jest pod nadzorem sanitarnym - podał Śląski Urząd Wojewódzki.

Jak można zarazić się koronawirusem z Chin? - Przeczytaj!

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE