Koronawirus w Ostródzie. Pacjent samowolnie oddalił się ze szpitala

i

Autor: KWP Olsztyn Koronawirus w Ostródzie. Pacjent samowolnie oddalił się ze szpitala

Koronawirus w Bydgoszczy? Ponad 200 osób ma kwarantannę. W szpitalu jest 19 osób

2020-03-16 6:22

Dziewiętnaście osób w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. 211 osób objętych jest kwarantanną.

Dziewiętnaście osób z podejrzeniem koronawirusa z województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się w szpitalu. To dane z niedzieli (15.03.2020) z godziny 16:00. 

Z danych przekazanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy wynika, że w naszym województwie kwarantanną objęto 211 osób. 644 osoby znajdują się pod czynnym nadzorem epidemiologicznym.

Dotychczas u nikogo nie stwierdzono koronawirusa.
Według danych z środy  (11.03.2020) przebadano 27 pacjentów, znane są już wyniki 16 próbek. Oczekiwane są wyniki 11.

We wtorek (10.03.2020) władze miasta podczas konferencji prasowej poinformowały o stanie przygotowań w Bydgoszczy na wypadek zagrożenia mieszkańców przez koronairusa.

- Przygotowaliśmy zgodnie z zaleceniami pomieszczenia dotyczące ewentualnego umieszczenia osób, które wymagają kwarantanny poza miejscami zamieszkania. To na wypadek sytuacji, gdyby doszło do zaognienia i byłaby potrzeba podjęcia działań w zakresie miasta Bydgoszczy - mówi Adam Dudziak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy. - Jesteśmy w stanie właściwie niemal natychmiast umieścić ludzi w pomieszczeniach, które utrzymujemy dla potrzeb ewakuacji. Mogą one być wykorzystane dla celów o których mówimy (zagrożenie koronawirusem red.). Mamy przygotowany również zespół Pałacowy w Ostromecku w sytuacji gdyby doszło do potrzeby odizolowania większej liczby osób. W dyspozycji mamy niemalże cztery tysiące metrów kwadratowych pomieszczeń po dawnym UKW. Do dyspozycji służb pana wojewody i jeżeli taka będzie potrzeba przy ulicy Przemysłowej. Jeżeli będzie taka potrzeba i wniosek ze strony administracji rządowej pomieszczenia udostępnimy i w tym zakresie udzielimy pomocy.

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Polsce. Jasnowidz Jackowski miał wizję. Co czeka Polaków?

ZOBACZ: Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.

KORONAWIRUS. SYTUACJA W BYDGOSZCZY. PRZECZYTAJ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE