Koronawirus. Darmowe maseczki ochronne dla mieszkańców Bydgoszczy. Kto je dostanie?

Koronawirus. Darmowe maseczki ochronne dla mieszkańców Bydgoszczy. Kto je dostanie?
Autor: Pixabay

Od czwartku, 8 kwietnia 2021, Urząd Miasta w Bydgoszczy rozpoczyna akcję rozdawania bezpłatnych maseczek dla bydgoszczan. Maseczki, maksymalnie 5 sztuk na osobę, będzie można odbierać w szkołach podstawowych na terenie miasta. Akcja będzie trwała do 23 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Lista szkół dostępna będzie na www.bydgoszcz.pl/maseczki.

W Bydgoszczy Urząd Miasta będzie rozdawał mieszkańcom darmowe maseczki ochronne.

- Od czwartku, 8 kwietnia br. każdy mieszkaniec będzie mógł w szkole podstawowej na swoim osiedlu odebrać komplet 5 bezpłatnych maseczek ochronnych. Akcję planujemy do 23 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Maseczki można odbierać w godzinach 14:00- 18:00. Lista szkół podstawowych z punktami dystrybucji maseczek będzie dostępna na stronie miasta - www.bydgoszcz.pl/maseczki i na bieżąco aktualizowana - mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Zobacz koniecznie: Grudziądz: Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem. Walczył o życie pod respiratorem

Maseczki są bezpłatne, pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych.

- Założyliśmy, że jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 maseczek. Chcemy, żeby te środki ochrony osobistej trafiły do jak największej liczby mieszkańców Bydgoszczy - wyjaśniają bydgoscy urzędnicy.

Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. 

Express Biedrzyckiej - Dariusz Joński: Dworczyk powinien zająć się wyłącznie szczepieniami, a nie polityką
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE