Czy Wielkanoc jest zagrożona. Jak świetować?

i

Autor: pixabay.com Czy Wielkanoc jest zagrożona. Jak świetować?

Koronawirus w Polsce: Czy Wielkanoc jest zagrożona? Jak świętować?

2020-03-15 22:15

Wielkanoc zbliża się wielki krokami. W tym roku święta przypadają 12-13 kwietnia. Dlatego u wielu osób pojawiło się pytanie, czy obchody Wielkanocy zostaną w tym roku przerwane z powodu epidemii i jak będzie w tym roku świętować?

W okresie przygotowań do Wielkanocy zmagamy się z poważnym problemem dla wiernych, którzy do 29 marca otrzymali dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej.

Wielkanoc 2020 jest zagrożona? Jak należy świętować?

Okres przygotowań do Wielkanocy trwa. W tym roku obchody świąt mogą wyglądać inaczej niż dotychczas. Może tak się zdarzyć, że wierni nie będą mogli zebrać się z tej okazji w kościele. Ponadto nawet może być niewskazane rodzinne, wielkanocne śniadanie! Wielkanocy oczywiście nie można przełożyć, więc może się okazać, że świętowanie w tym roku może być utrudnione. Najważniejsze jest to, aby zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa!

Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

Koronawirus - aktualna mapa zachorowań

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE