Koronawirus w Małopolsce. Odwołano wszystkie egzaminy na prawo jazdy

i

Autor: MORD Kraków

Koronawirus w Małopolsce. Odwołano wszystkie egzaminy na prawo jazdy

2020-03-15 1:52

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa w Polsce, odwołano wszystkie egzaminy na prawo jazdy, które w najbliższym czasie miały się odbyć w ośrodkach egzaminowania w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Nowym Targu.

Decyzja została podjęta z uwzględnieniem bieżącej oceny stanu zagrożenia dokonanej przez dyrektorów ośrodków ruchu drogowego, ze względu na przypadki występowania koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

- W trosce o zdrowie osób egzaminowanych oraz pracowników od dnia 12 marca (czwartek) do odwołania Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krakowie, Nowym Sączu oraz Tarnowie wstrzymują egzaminowanie kandydatów na kierowców - poinformowano na stronie internetowej.

Decyzja ta ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wpisuje się w ogólne działania podejmowane przez rząd i władze województwa małopolskiego w tym zakresie. O nowych terminach egzaminów, zainteresowane osoby zostaną poinformowane indywidualnie przez ośrodki ruchu drogowego.

Warto zaznaczyć, że wniesione opłaty za egzaminy zachowują ważność.

Koronawirus w Polsce. 104 przypadki zarażenia

W sobotę w godzinach wieczornych odnotowano już 104 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety, COVID-19 zbiera również śmiertelne żniwo - w Lublinie zmarł trzeci pacjent. O północy w nocy z soboty na niedzielę zamknięto wszystkie polskie granice i przywrócono pełne kontrole. Zamknięte zostaną też galerie handlowe, cudzoziemcy nie będą mogli wjechać na teren Rzeczpospolitej, Polacy wracający do kraju zostaną poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego.

Śledź relację na żywo i najnowsze doniesienia z kraju i ze świata.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE