Ksiądz podał cennik za duszę! Koszt? 15 złotych

2018-11-04 8:36
modlitwa, dłonie, pacierz
Autor: East News/Design Pics Valueline

15 złotych od duszy - taki cennik przedstawił parafianom ksiądz z parafii św Michała Archanioła w Kcyni w województwie kujawsko-pomorskim. Tyle trzeba zapłacić za modlitwę mającą pomóc w zbawieniu jednego zmarłego.

Ile jest warta jedna dusza? Obliczył to ksiądz z parafii św Michała Archanioła w Kcyni w województwie kujawsko-pomorskim! Jak się okazuje, w grę wchodzi koszt 15 złotych. Wirtualna Polska pokazała cennik, który oficjalnie wręczył parafianom proboszcz. Za tak zwaną modlitwę wypominkową liczy sobie właśnie 15 złotych.

Wydaje się to kwotą niezbyt wygórowaną, jednak jeśli wziąć pod uwagę liczbę dusz, które są wymieniane podczas wypominkowej mszy, to w swojej masie zmarli są warci około 12 tysięcy złotych miesięcznie. Proboszcz tłumaczy dziennikarzom Wirtualnej Polski, że to cena orientacyjna, być może więc są dusze tańsze i droższe?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE