Ksiądz wysyła kury na Madagaskar!

2016-08-23 5:50

Ksiądz Radek Rakowski (30 l.) wysyła na Madagaskar... kury. - Wszystko po to, aby pomóc głodnym i biednym ludziom z afrykańskiej wyspy - mówi duszpasterz i apeluje o hojność. Im więcej kur na Madagaskar wyśle, tym lepiej.

- Dzięki naszemu wsparciu przydomowy kurnik jakiejś rodziny na Madagaskarze zapełni się, a kura będzie znosić jajka, które można przecież przyrządzić na 1000 sposobów i dostarczyć podstawowe witaminy oraz wartości odżywcze - tłumaczy ksiądz Rakowski.

Akcja księdza Radka z drobiem to nie dowcip. Na Madagaskarze brakuje jajek. Ksiądz dowiedział się o tym nie z internetu, gazet czy telewizji, ale od swojego kolegi - ojca Piotra Komana, który pracuje na wyspie. Długo nie myślał, tylko założył stronę internetową "Kura na Madagaskar" i rozpoczął zbiórkę. Każdy, kto chciałby wysłać jedną kurę na Madagaskar, musi wpłacić 20 zł. Za 100 zł można już kupić. cały kurnik.

Żeby wysłać jedną kurę na Madagaskar, można wpłacić 20 zł na konto akcji 18102040270000120200317198 - Prokura Misyjna Misjonarzy Oblatów

Zobacz: Pomysłowy złodziej chciał okraść kasę i... utknął w okienku [ZDJĘCIE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE