Link4 22.08

i

Autor: materiały Lepiej pożyczyć na krótko czy na dłużej?

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Lepiej pożyczyć na krótko czy na dłużej?

2022-08-19 13:21

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Wpadł mi nagły wydatek i chcę wziąć pożyczkę. Widzę na stronie internetowej, że można u Was spłacać pożyczkę nawet przez kilkadziesiąt miesięcy. Ja bym wolał mieć to z głowy szybciej, ale z kolei niższa rata bardziej kusi. Na który wariant lepiej się zdecydować? Ten dłuższy czy krótszy?

Robert (27 l.) z Sandomierza

Panie Robercie, wszystko zależy od Pana zdolności kredytowej i możliwości budżetu domowego. Jeśli zastanawia się Pan, na jaki okres najlepiej wziąć pożyczkę, radzimy skrupulatnie przyjrzeć się swoim finansom. Przy dłuższym okresie kredytowania całkowity koszt kredytu będzie większy. Z drugiej strony jednak wydłużony okres kredytowania zmniejsza ratę. Najlepszy okres kredytowania to taki, który nie spowoduje, że rata bardzo mocno obciąży nasz miesięczny budżet domowy. Rozumiemy doskonale, że chce Pan szybko spłacić zobowiązanie, ale rekomendujemy dostosowanie wysokości raty do realnych możliwości finansowych.                My oferujemy także dłuższe okresy spłaty właśnie z myślą o bezpieczeństwie domowych budżetów.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA