Maciej GIERTYCH o KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ: Zamach? W lesie nie lata się samolotem

2012-11-28 11:42 Marcin Młynarczyk

Prof. Maciej Giertych, ojciec Romana Giertycha w rozmowie z portalem ONET.PL  komentuje bierzące wydarzenia na scenie politycznej oraz szeroko propagowaną przez polityków PiS teorię o zamachu w Smoleńsku. -  Ja jestem leśnikiem i wiem, że w lesie się nie lata samolotem. Kto tego próbuje, to albo się pomylił, albo był źle naprowadzony. To trzeba wyjaśnić - powiedział Giertch w odpowiedzi na pytanie, czy dopuszcza wersję, która zakłada, że w Smoleńsku był zamach.

Przewodniczący Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin m.in. ocenił w rozmowie z portalem pięć lat rządów Donalda Tuska. - Po raz pierwszy po transformacji 1989 r. zdarzyło się, że ten sam rząd został przywrócony do władzy w kolejnych wyborach. W naszej najnowszej historii była to sytuacja niespotykana - powiedział Giertych. Okazało się, że istnieje poparcie społeczne dla tej formy rządzenia. Rządy bywają różne - jedne mi się podobają mniej, inne bardziej. Tak to jest w demokracji. Na pewno jednak tych pięć lat Tuska dało pewną stabilność w życiu politycznym - ocenił.

Na pytanie dotyczące tego, czy rząd Donalda Tuska spełnił jego oczekiwania, odpowiedział: "Ja jestem z innej opcji i wolałbym, aby rząd tworzyła inna partia. Wcale to jednak nie znaczy, że popieram Prawo i Sprawiedliwość".

Giertych przyznaje, że czuje strach przed partią Jarosława Kaczyńskiego. - Boję się PiS-u. PiS jest bardzo radykalny i mało wiarygodny. Nie podoba mi się to, co proponuje Platforma, ale oni realizują to, co mówią. Z kolei to, co mówi PiS, mi się bardziej podoba, wiem jednak z doświadczenia, że jak tylko mają okazję, to nie realizują obietnic - powiedział.

- PiS to partia dyktatorska, z której co bardziej liczące się osoby już powychodziły. Wokół PiS właściwie nie ma żadnej poważnej działalności. Jarosław Kaczyński nie tworzy obozu politycznego, on jedynie tworzy partię wodzowską i to coraz bardziej radykalną w swoim nastawieniu do realnej polityki, a ja się boję radykalizmów - dodał.

Czytaj więcej: Roman GIERTYCH: PiS jest partią SZKODLIWĄ dla Polski