MANIFESTACJA w Warszawie 05.11.2014: Protest przeciw ustawie zezwalającej na eksperymenty na zwierzętach

2014-10-27 20:09

W Warszawie w środę, 05.11.2014, odbędzie się manifestacja przeciwko ustawie zezwalającej na przeprowadzanie eksperymentów na zwierzętach. Organizatorami są fundacje broniące praw zwierząt - Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt LEX NOVA, Polskie Towarzystwo Etyczne, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! czy OTOZ Animals.

W sierpniu 2014 roku polski rząd przyjął projekt ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i edukacyjnych. Projekt ustawy zawiera skandaliczne rozwiązania, m.in: możliwość prowadzenia eksperymentów na zwierzętach w szkołach ponadgimnazjalnych, możliwość prowadzenia eksperymentów na zwierzętach bezdomnych, możliwość wykonywania zabiegów uniemożliwiających zwierzętom poddawanym doświadczeniom wydawania głosu w czasie bolesnych procedur doświadczalnych, możliwość ponownego wykonania eksperymentu na dotkliwie skrzywdzonych zwierzętach, brak możliwości odwołania od pozytywnej decyzji Lokalnej Komisji Etycznej, zezwalającej na przeprowadzenie doświadczenia.

Zobacz też: Bezdomnym zwierzakom z Warszawy i okolic teraz pomożesz przez internet

W związku z tym fundacje broniące praw zwierząt organizują manifestację w Warszawie, która odbędzie się w środę, 05.11.2014.

- Manifestacja odbędzie się w Warszawie przed gmachem Sejmu dnia 5 listopada 2014 roku. Zbiórka pod Sejmem o godzinie 12:00. Organizatorami manify są: Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt LEX NOVA Polskie Towarzystwo Etyczne Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! OTOZ Animals Klub Gaja Fundacja IUS ANIMALIA Fundacja MONDO CANE

Zablokowaliśmy legalizację uboju rytualnego, zablokowaliśmy odstrzał łosi. TERAZ POMÓŻMY ZWIERZĘTOM DOŚWIADCZALNYM!!! - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Na razie udział w manifestacji zadeklarowało 2 tysiące osób.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE