Marywilska 44 bezpieczna dla klientów

2020-05-29 0:00 Artykuł Sponsorowany
Marywilska 44
Autor: Materiały prasowe

W miarę stopniowego luzowania obostrzeń Kompleks Handlowy Marywilska 44 został ponownie otwarty. Od 4 maja br. zgodnie z decyzją Premiera Rządu RP możemy korzystać z uroków galerii. Jednak funkcjonowanie Centrum opiera się na nieco innych zasadach.

Miejsce tak chętnie odwiedzane przez klientów musi być bezpieczne pod względem sanitarno-epidemiologicznym. W związku z tym Spółka zarządzająca obiektem wprowadziła poprzez liczne zarządzenia oraz w oparciu o wytyczne Rządu nowe zasady działania Marywilskiej 44. Dowiedz się, jak bezpiecznie robić zakupy, korzystać z usług i przemieszczać się na terenie galerii handlowej.

Ogólne zasady

Rządowy nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania minimalnego dystansu 2 m od pozostałych osób obowiązuje także na Marywilskiej 44. Zanim wejdziemy na teren Kompleksu, dezynfekujemy ręce. Dozowniki zamontowane są przy każdym wejściu oraz przy toaletach. Lokale także dysponują dozownikami z płynem dezynfekującym, a w wielu sklepach jest łatwy dostęp do rękawiczek jednorazowych. W każdym lokalu na jedną osobę w nim przebywającą powinno przypadać min. 15 m2 powierzchni handlowej. W sklepach oferujących odzież, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju, konieczna jest okresowa dezynfekcja przymierzalni. Na terenie Centrum regularnie odbywa się dezynfekcja metodą zamgławiania wszelkich powierzchni, których dotykają klienci. Zwiększona częstotliwość czyszczenia dotyczy także klamek, poręczy, blatów, ławek oraz toalet.

Bez cienia wątpliwości

W galerii z pewnością nieraz natkniemy się na plakaty i tablice informacyjne, a także usłyszymy komunikaty dźwiękowe, które informują i przypominają o zasadach bezpieczeństwa w dobie zagrożenia epidemicznego. W zgodzie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju w Centrum wdrożono system określający liczbę osób aktualnie przebywających na jego terenie. W niektórych miejscach zobaczymy specjalne szlabany, które w połączeniu z systemem mają nie dopuścić do przekroczenia dopuszczalnej liczby osób.

Zwiększona cyrkulacja powietrza

Przy korzystnej pogodzie w budynku otwierane są drzwi oraz klapy dymowe, aby odpowiednio przewietrzyć wszystkie pomieszczenia. Dzięki temu klienci mają stały dostęp do świeżego powietrza, a zużyte jest usuwane na zewnątrz budynku. Wchodząc na teren Kompleksu Handlowego Marywilska 44, możemy czuć się bezpiecznie. Nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego czuwają pracownicy ochrony. W przypadku zignorowania upomnień ze strony pracownika ochrony możemy zostać wyproszeni z galerii. W innym przypadku najemca lokalu lub jego pracownik mogą zostać ukarani karą administracyjną.

Gastronomia

Zgodnie z nowymi zasadami w części gastronomicznej może przebywać jednocześnie 220 osób. W miejscach przeznaczonych do spożywania posiłków są udostępnione stoliki barowe z siedzeniami typu hoker oraz kanapy. Przed lokalami z jedzeniem są wystawiane stoliki – oczywiście z zachowaniem bezpiecznych odległości, czyli min. 2 m. Jeśli odległość między blatami stolików ma 1 m, wówczas możemy się spotkać z przegrodami wystającymi 1 m ponad blat. Pamiętajmy o tym, żeby siadając przy stoliku, zachować przynajmniej 1,5 m od innych osób. W restauracjach, barach i kawiarniach także obowiązują limity. Na jedną osobę muszą przypadać co najmniej 4 m2. Kucharze, kelnerzy i kasjerzy będą obsługiwać nas w maseczkach i rękawiczkach. Gdy wchodzimy na teren lokalu, naszym obowiązkiem jest, standardowo, dezynfekcja dłoni. Wewnątrz również są udostępnione dozowniki. Obsługa ma za zadanie co 15 minut zdezynfekować stoliki. Po zakończeniu obsługi każdy odkażony stolik jest oznaczony napisem „zdezynfekowano”. O wszelkie dodatki, takie jak cukier, serwetki czy jednorazowe sztućce, powinniśmy prosić bezpośrednio obsługę, gdyż nie będą one wystawione w części wspólnej. Musimy pamiętać o tym, że spożywanie posiłków czy produktów w częściach komunikacyjnych jest zabronione.

PODSTAWOWE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE CENTRUM:

  • Zasłaniaj usta i nos
  • Przestrzegaj zasad higieny
  • Dezynfekuj ręce przed wejściem do centrum i znajdujących się na jego obszarze lokali
  • Unikaj dużych skupisk ludzi, przestrzegaj limitów obowiązujących w lokalach
  • Zachowaj odstęp min. 2 m od innych osób
  • Unikaj spożywania posiłków w częściach komunikacyjnych Centrum
  • Bezwzględnie stosuj się do zaleceń pracowników ochrony

Wśród nas z pewnością są osoby, które nie podchodzą poważnie do zaleceń. Warto przypomnieć sobie o tym, że wszelkie nakazy obowiązujące zarówno na terenie Kompleksu Handlowego Marywilska 44, jak też poza nim służą ochronie naszego zdrowia i życia. W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz wszystkich osób przebywających w Centrum przestrzegajmy podstawowych zasad higieny i stosujmy się do zaleceń. W ten sposób mamy szansę nie tylko na przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne spędzanie czasu w galerii.

www.marywilska44.com

Najnowsze