Matura 2021. Wyciekły arkusze CKE. Uczniowie mogą mieć duże problemy. Co należy zrobić?

2021-04-30 14:19 msz
Matura 2020, Arkusz CKE
Autor: CKE

"Wyciekły arkusze maturalne", "są przecieki", "wiemy, co będzie na maturze 2021". W internecie znów roi się od informacji sugerujących, że doszło do wycieku arkuszy CKE. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

W internecie nie brakuje informacji o tym, że doszło do tzw. przecieków. Ostrzegamy! To próba wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych. Oszuści - jak co roku - chcą zrobić interes na zestresowanych uczniach. Najczęściej w zamian za "wykradziony arkusz CKE" trzeba zapłacić SMS-em lub przelewem. W internecie można natknąć się na m.in takie informacje: wyślij SMS, a otrzymasz pytania, które pojawią się na maturze 2021. Uczniowie płacą, ale prawdziwych pytań, nie otrzymują.

Co więc zawierają "wykradzione" arkusze CKE?

To zeszłoroczne egzaminy lub kompilacje zadań z poprzednich lat, które są przerobione w programach graficznych, by sugerować, że są to arkusze, które będą wykorzystane w 2021 roku. Wyłudzone sumy mogą być naprawdę wysokie. Po wysłaniu jednego SMS-a, użytkownik może zostać wpisany na płatną listę, a opłaty mogą być ściąganie regularnie.

Matura 2021 rozpocznie się 4 maja. Maturzyści będą musieli obowiązkowo przystąpić jedynie do egzaminów pisemnych. W związku z epidemią koronawirusa nie będzie egzaminów ustnych.

Super Raport 18 V (goście: Nitras, Migalski, Skiba)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze