Matura próbna 2020 chemia. Matura jednak przełożona? Znamy ważną datę. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

2020-04-08 12:13 ZPL
Pandemia koronawirusa. Czy matura 2020 zostanie odwołana? Minister Edukacji odpowiada
Autor: Pixabay

Matura próbna 2020 chemia. 8 kwietnia to ostatni dzień zmagań uczniów z próbnymi testami. Tym razem uczniowie rozwiązali maturę próbną 2020 z chemii. Pamiętajcie, że na Se.pl znajdziecie zapis z relacji na żywo z tego ważnego egzaminu. Znajdziecie tu najważniejsze opinie, komentarze oraz arkusze z matury próbnej 2020 z chemii. Powodzenia!

Matura próbna 2020 chemia. 8 kwietnia będzie ostatnim dniem podczas którego uczniowie będą rozwiązywać próbną maturę 2020 - tym razem z chemii. CKE opublikowała arkusze około godziny 8, a uczniowie mają 180 minut, by rozwiązać zadania. Odpowiedzi mamy poznać dopiero po 15 kwietnia, a wcześniej otrzymają je nauczyciele. Co tym razem znalazło się w arkuszach? Jakie zadania muszą rozwiązać maturzyści? Wszystko już wiemy. Se.pl życzy Wam powodzenia i przypomina, że matura próbna 2020 odbywa się w sposób zdalny ze względu na epidemię koronawirusa. Najnowsze informacje na ten temat możecie znaleźć w naszej relacji: Rząd wycofa 500 plus? Wszystko przez epidemię! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Spowiedź w czasach zarazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

12.00 Zakończyła się próbna matura z chemii. 

11.50 Próbna matura z chemii powoli dobiega końca - o 14 CKE opublikuje arkusze z historii i będzie to ostatni egzamin podczas tegorocznej próbnej matury.

10.55 Czy próbna matura powinna zostać przełożona? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie:

10.35 Do zakończenia próbnej matury z chemii jeszcze półtorej godziny.

10.00 Przypomnijmy, że o godz. 14 próbna matura z historii. 

9.30 Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje związane z ewentualną decyzją o przełożeniu matury: Matura 2020. Kiedy się odbędzie? Rzecznik rządu zdradza datę decyzji

9.10 W naszej galerii możecie znaleźć arkusz z próbnej matury 2020 z chemii. Pamiętajcie, że macie czas do 12, by rozwiązać zadania. Powodzenia!

9.00 Rozpoczyna się próbna matura z chemii. Uczniowie mają 180 minut na rozwiązanie zadań. 

8.30 Do rozpoczęcia próbnej matury 2020 z chemii niespełna pół godziny.

8.10 Arkusze z chemii zostały już opublikowane na stronie CKE. Za kilka chwil znajdziecie je również na Se.pl.

7.50 Decyzja dotycząca przełożenia egzaminów i matur zostanie podjęta 9 kwietnia - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

7.30 To będzie ostatni dzień maturalnych zmagań z próbnymi testami - o 9 uczniowie rozwiążą zadania z chemii, a o 14 z historii.

7.10 Witamy serdecznie w naszej relacji. Próbna matura z chemii już za niespełna dwie godziny.

Próbne matury 2020 potrwają do środy 8 kwietnia. Maturzyści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyka, biologia i wos. Przed nimi jeszcze inne przedmioty test z chemii.

Oczekując na ostatni z próbnych egzaminów maturalnych, uczniowie coraz bardziej niecierpliwią się w sprawie właściwych matur w maju. Rząd PiS przewiduje szczyt epidemii i zachorowań na przełomie maja i czerwca, ale formalnych decyzji o przełożeniu lub wycofaniu w tym roku egzaminów maturalnych nadal nie ma. Wcześniej w tej sprawie zabrał głos prezydent Andrzej Duda. - Nie sądzę, żeby mogło dojść do odwołania egzaminów maturalnych w tym roku. Należy liczyć się z tym, że matury będą przesunięte, jeżeli taka będzie decyzja ministra zdrowia i ekspertów (...) Matury na pewno się odbędą, pytanie tylko kiedy - podkreślił.

- Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych oraz tego co się dzieje po świętach, w tym również decyzje dotyczące egzaminów (ósmoklasistów i maturalnych) zostaną ogłoszone w ten czwartek - oświadczył we wtorek po południu rzecznik rządu Piotr Müller w Polskim Radiu 24.

Przypomnijmy, że z tegorocznych matur zrezygnowano już we Francji. Oceny maturalne zostaną wystawione na podstawie ocen cząstkowych za rok szkolny 2019/2020. Ci ciekawe, to pierwszy raz w historii tego kraju. Egzamin dojrzałości odbył się nawet w czasie II wojny światowej.

W poniedziałek maturzyści zmierzyli się z dwoma egzaminami próbnymi z przedmiotów dodatkowych: biologi oraz wiedzy o społeczeństwie. A we wtorek z geografii. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matura próbna 2020 biologia, WOS. Mamy arkusze z obu przedmiotów! RELACJA NA ŻYWO

Najnowsze