Minister SIKORSKI wydał 200 000 zł na PRZEMÓWIENIA. Tak szef MSZ trwoni PUBLICZNE PIENIĄDZE

2012-01-13 12:06

Oto, jak się oszczędza w Ministerstwie Spraw Zagranicznych! W resorcie Radosława Sikorskiego (48 l.) podobno roi się od fachowców! Ale za przemówienia i konsultacje urząd słono płaci zewnętrznym firmom i ekspertom. W 2011 roku wydano na ten cel prawie 200 tysięcy złotych!

- Pan minister sam pisze przemówienia. Wykorzystuje materiały, które dostarczają mu różne departamenty ministerstwa oraz różne osoby - zapewnia nas Marcin Bosacki, rzecznik resortu.

Jednak mimo zatrudnionych na etatach fachowców resort wydaje fortunę na pisanie przemówień. - W 2011 roku MSZ przeznaczyło na ekspertyzy i konsultacje na rzecz kierownictwa resortu 190 920,4 zł brutto - poinformowało nas biuro prasowe urzędu.

Zapytaliśmy także, ile kosztowała konsultacja słynnego berlińskiego przemówienia z byłym ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce Charlesem Crawfordem.

- Wszystkie tezy i retoryka to dzieło ministra. Przemówienie o takiej wadze było konsultowane z wieloma osobami: w MSZ, w polskim rządzie, a także ze specjalistami od przemówień, wersja angielska m.in. ze wspomnianym Crawfordem - informuje urząd i oświadcza, że ze względu m.in. na ochronę prywatności nie zdradzi, ile zapłacono byłemu brytyjskiemu dyplomacie.

- Dlaczego resort tyle pieniędzy wydaje na przemówienia? Informacja o kwocie wypłaconej panu Crawfordowi powinna być ujawniona. Napiszę interpelację, w której poproszę o wyjaśnienie tej kwestii - zapewnia nas Arkadiusz Mularczyk (40 l.), przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarna Polska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE