Minister zdrowia przekazał wspaniałą nowinę! Tak dobrze nie było od wielu miesięcy

2021-05-08 12:24
Jakie obostrzenia na wakacje 2021? Rząd poluzuje akutalne obostrzenia?
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Jakie obostrzenia na wakacje 2021? Rząd poluzuje akutalne obostrzenia?

Czy zbliżamy się do końca pandemii koronawirusa? Ostatnie dni mogą nas napawać optymizmem. W Polsce notuje się coraz mniej nowych przypadków koronawirusa, co może oznaczać koniec trzeciej fali. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał bardzo dobre wiadomości!

Przez kilka ostatnich tygodni zmagaliśmy się z trzecią falą pandemii koronawirusa. W Polsce zanotowano nawet 35 tys. nowych zakażeń w dobowym zestawieniu. To już tylko wspomnienie, a ostatnie dni napawają optymizmem. W sobotę (8 maja) resort zdrowia potwierdził 4765 nowych zakażeń w kraju. Tym samym siedmiodniowa średnia nowych zakażeń koronawirusem spadła do ok. 4 tys., czyli poniżej poziomu między drugą i trzecią falą pandemii.

- Wskaźnik nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców zmniejszył się do 11,4. Od kolejnej soboty będziemy mogli zdjąć już maseczki na zewnątrz – dodał minister.

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowano w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE