Na tory wyjedzie 400 pociągów PKP Intercity dziennie

i

Autor: Materiały prasowe

ROZKŁAD JAZDY na sezon 2022/2023

Na tory wyjedzie 400 pociągów PKP Intercity dziennie

2022-12-12 0:05

W niedzielę 11 grudnia 2022 r. wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity, a wraz z nim nowości przewoźnika we flocie i w połączeniach międzynarodowych. Każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio ok. 400 pociągów. Podróże koleją będą jeszcze szybsze i bardziej komfortowe.

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne Flirt obsłużą połączenie Kormoran i otrzymają kategorię IC. W dni robocze pociąg pojedzie z Olsztyna do Bielska-Białej, a w weekendy do Wisły – dokąd będzie kursował też IC Daszyński z Warszawy. Flirt pojawi się też na trasach:

 • z Gdyni do Łodzi – IC Kociewie,
 • z Krakowa do Poznania – IC Wybicki oraz IC Pułaski,
 • z Krakowa do Szczecina – IC Osterwa,
 • z Warszawy do Krakowa (od maja codzienne kursy przez m.in. Radom i Kielce) jako nowy pociąg IC Kinga,
 • z Lublina do Katowic – IC Sztygar,
 • z Katowic do Poznania – IC Spodek,
 • z Łodzi do Kołobrzegu – IC Pobrzeże,
 • z Łodzi do Warszawy – IC Zosia.

Flirty pojadą już jako: IC Bolko, IC Morcinek i IC Jagiełło.

Więcej połączeń EIP z Warszawy

Nowy rozkład PKP Intercity to też więcej połączeń ekspresowych EIP między stolicą a Trójmiastem i Krakowem. Od 11 grudnia na tory wyjechało 14 par pociągów tej kategorii w kierunku Krakowa, a od marca w kierunku Gdyni, także po południu.

Czas przejazdu między Trójmiastem a Warszawą (w sumie 33 pociągi) to ok. 3 godziny (TLK oraz IC). EIP pokonają ją nawet pół godziny szybciej. Mieszkańcy Pomorza zyskają od marca nowe połączenie do Bielska-Białej przez Warszawę w postaci szybkiego Pendolino. W dni wysokiej frekwencji uruchamiane będzie dodatkowe połączenie kategorii EIC – ekspresowy skład Kaszub.

Pociągiem za granicę

PKP Intercity uruchomiło nowy pociąg IC Hańcza (dotychczas TLK relacji Kraków-Warszawa- -Suwałki) na odcinku Kraków – Wilno z tylko jedną przesiadką, w Mockavie. Stąd koleją litewską będzie można dotrzeć do Kowna i Wilna. Pociągi będą przyjeżdżać i odjeżdżać z tego samego peronu, a podróż ma się odbywać na jednym bilecie – 25 euro z Warszawy do Wilna, a do Kowna 20 euro. Mieszkańcy Poznania skorzystają z dodatkowego połączenia z Warszawą i Berlinem. Szósta para pociągów EIC pokona tę trasę w średnio 2 godz. 40 minut. TLK Galicja pojedzie z Krakowa do Pragi m.in. przez Katowice, Zabrze i Gliwice. Z Krakowa do Katowic dojedziemy szybciej – w 48 minut. Od 11 grudnia łatwiejszy stał się dojazd z Lublina do Warszawy – pociągi ze stacji Lublin Główny w kierunku Warszawy odjeżdżają 5 minut po pełnej godzinie.

Nowe miasta i przystanki

 • Przysucha (woj. mazowieckie) i Drzewica (woj. łódzkie) – włączone od września do trasy pociągu IC Wieniawski relacji Poznań Główny – Lublin Główny – Poznań Główny,
 • Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec – zatrzymywać się tu będą pociągi z i do Łodzi,
 • Warszawa Młynów i 9 peron Warszawy Zach. – od 12 marca będą przystankami dla części pociągów obsługujących warszawską linię obwodową.

Wydłużone relacje

Od maja 2023 r. dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Kazimierz pojawi się dodatkowe, poranne połączenie z Bydgoszczy do Łodzi i Krakowa. Sezonowy pociąg IC Jamno relacji Kraków – Ustka – Kraków pojedzie m.in. przez Opole i Częstochowę. Łączący Katowice z Warszawą pociąg IC Wysocki zostanie zastąpiony nowym – EIC Ondraszek, który dojedzie do Bielska-Białej. EIC Panorama (zamiast EIP) będzie kursował między Wrocławiem a Warszawą. IC Grottger relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi IC Lwów Ekspress.

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Komfortowe podróże do Warszawy

Efekty największego programu inwestycyjnego w historii narodowego przewoźnika – „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” najwyraźniej dostrzegą pasażerowie podróżujący z i do stolicy. W nowym rozkładzie jazdy Warszawę obsłuży ponad 150 pociągów. Dzięki wielomiliardowym inwestycjom udział kategorii IC w ramach połączeń ekonomicznych zwiększy się do prawie 85 proc. (wcześniej 77 proc.). Tym samym już prawie 90 proc. wszystkich pociągów będzie obsługiwane nowoczesnym taborem kategorii IC, EIC lub EIP.

Partnerem materiału jest PKP Intercity

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany