Ojciec RYDZYK walczy z KRRiT o koncesję dla TV TRWAM

2012-02-22 19:35 Ag

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie zamierza tak łatwo odpuścić Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która nie przyznała TV Trwam koncesji na nadawanie drogą naziemną sygnałem cyfrowym (tzw. multipleks). Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złoży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję KRRiT.

Redemptorysta z Torunia idzie na wojnę z KRRiT o Telewizję Trwam.  Jak informuje "Rzeczpospolita" fundacja Lux Veritatis złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję o nieudzieleniu telewizji koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. Dzięki obecności na multipleksie stacje mogą zwiększyć zasięg bezpłatnego nadawania. Ojciec Rydzyk domaga się także wstrzymania nadawania programów na MUX-1 do czasu wyjaśnienia sprawy.

Fundacja dyrektora Telewizji Trwam i Radia Maryja zarzuca KRRiT, że doszło do naruszenia przepisów, bo nie nie wydała nawet uzasadnienia odmownej decyzji. Przedstawiciele fundacji proszą sąd o powołanie biegłego, który miałby przeprowadzić analizę dokumentacji spółek, które dostały koncesje. Chodzi o porównanie ich sytuacji finansowej z finansami nadawców, którzy koncesji nie dostali.

KRRiT broni się, że TV Trwam nie dostała koncesji, bo nie miała zabezpieczenia finansowego.

Najnowsze