Ojciec RYDZYK walczy z KRRiT o koncesję dla TV TRWAM

2012-02-22 19:35 Ag

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie zamierza tak łatwo odpuścić Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która nie przyznała TV Trwam koncesji na nadawanie drogą naziemną sygnałem cyfrowym (tzw. multipleks). Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złoży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję KRRiT.

Redemptorysta z Torunia idzie na wojnę z KRRiT o Telewizję Trwam.  Jak informuje "Rzeczpospolita" fundacja Lux Veritatis złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję o nieudzieleniu telewizji koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. Dzięki obecności na multipleksie stacje mogą zwiększyć zasięg bezpłatnego nadawania. Ojciec Rydzyk domaga się także wstrzymania nadawania programów na MUX-1 do czasu wyjaśnienia sprawy.

Fundacja dyrektora Telewizji Trwam i Radia Maryja zarzuca KRRiT, że doszło do naruszenia przepisów, bo nie nie wydała nawet uzasadnienia odmownej decyzji. Przedstawiciele fundacji proszą sąd o powołanie biegłego, który miałby przeprowadzić analizę dokumentacji spółek, które dostały koncesje. Chodzi o porównanie ich sytuacji finansowej z finansami nadawców, którzy koncesji nie dostali.

KRRiT broni się, że TV Trwam nie dostała koncesji, bo nie miała zabezpieczenia finansowego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze