PGE

i

Autor: pixabay.com

PGE

PGE stawia na zieloną energię

2023-03-17 0:00 Materiał reklamowy

Tylko w 2022 r. energia produkowana przez Grupę PGE ze źródeł odnawialnych osiągnęła rekordowy poziom blisko 2 tys. GWh. To 5,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Lider zielonej transformacji energetycznej w Polsce jest już w stanie pokryć energią z OZE roczne zapotrzebowanie 860 tys. gospodarstw domowych. Tyle energii zużywa np. woj. łódzkie!

Dzięki inwestycjom PGE Polacy już teraz korzystają z energii elektrycznej wyprodukowanej przez źródła przyjazne środowisku. PGE ma 24 elektrownie fotowoltaiczne, których do końca 2023 r. łączna moc osiągnie ok. 500 MW. Produkuje też zieloną energię na 20 farmach wiatrowych w całej Polsce, na które składają się 342 wiatraki o łącznej zainstalowanej mocy 772 MW. Spółka dysponuje też 29 elektrowniami wodnymi o łącznej mocy 96 MW i 4 elektrowniami szczytowo-pompowymi o łącznej mocy 1 543 MW. Te ostatnie mogą nie tylko produkować energię, ale również ją magazynować. Dzięki temu wspierają bezpieczeństwo energetyczne Polski.

PGE 1

i

Autor: Materiał prasowy

Tania i bezpieczna

Produkcja energii z odnawialnych źródeł (OZE), takich jak słońce, wiatr i woda, nie szkodzi środowisku naturalnemu, ani zdrowiu mieszkańców Polski. Elektrownie OZE nie emitują bowiem żadnych szkodliwych związków do atmosfery, wody czy gleby. Energia elektryczna z OZE jest też tańsza, bo nie jest obciążona opłatami za emisję dwutlenku węgla, które z roku na rok są coraz wyższe. A to podnosi koszty wytwarzania energii i kwoty na naszych rachunkach.

pge 2

i

Autor: Materiał prasowy

Energia z OZE sprzyja również bezpieczeństwu i niezależności energetycznej Polski. Do jej produkcji nie trzeba przecież sprowadzać z zagranicy paliw kopalnych ani korzystać z wyczerpujących się w Polsce zasobów węgla. Dzięki temu produkcja i dostępność prądu nie będzie uzależniona w żaden sposób od zewnętrznych dostawców paliw czy różnych wydarzeń na świecie. Dlatego PGE chce szybko podnieść ilość produkowanej energii z OZE. Zamierza też modernizować i rozbudowywać sieć dystrybucyjną i magazyny energii.

pge 3

i

Autor: Materiał prasowy

Polacy chcą zielonej energii

Polacy zdają sobie sprawę z korzyści, jakie przynosi im zielona zmiana w energetyce. W badaniu przeprowadzonym przez IBRIS aż 66 proc. ankietowanych popiera inwestycje w farmy wiatrowe, a 77 proc. w budowę morskich farm wiatrowych. Grupa PGE od lat prowadzi w zielonej zmianie. Jako jedna z pierwszych firm w regionie Europy Środkowej i Wschodniej podjęła wyzwanie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. i konsekwentnie realizuje założone plany.

pge 4

i

Autor: Materiał prasowy

Szczegółowe informacje dostępne są na www.pgeprowadzimywzielonejzmianie.pl

Partnerem materiału jest PGE Polska Grupa Energetyczna