Piwo ZDROŻEJE nawet o 10 procent

2012-04-18 22:06

Benzyna po 6 złotych, jajka po złotówce - Polacy z godnością znoszą kolejne podwyżki cen. Ale ta wiadomość może przelać czarę goryczy. Już niedługo drastycznie podrożeje... piwo. A o tym, że jest to naprawdę produkt pierwszej potrzeby, świadczy ciągle rosnące spożycie złocistego trunku w naszym kraju.

Polacy są na szóstym miejscu na świecie pod względem spożycia piwa! W branży piwowarskiej ani śladu kryzysu. - W ubiegłym roku przeciętny Polak wypił ok. 94 litrów - mówi nam Wojciech Mrugalski z Kompanii Piwowarskiej.

W tym roku może paść rekord. Spożycie piwa przecież rośnie, kiedy robi się cieplej. A w te wakacje na pewno będziemy bywać i spotykać się częściej choćby z powodu EURO 2012. W związku z piłkarskim świętem ceny bursztynowego trunku zapewne nieco wzrosną, ale prawdziwa podwyżka ma przyjść w przyszłym roku. Wszystko przez nowe przepisy, które nakażą browarom wykorzystywać do produkcji piwa minimum 75 proc. polskiego chmielu. Obecnie wystarczy, że połowa pochodzi z kraju, resztę producenci kupują m.in. w Niemczech, gdzie chmiel jest po prostu tańszy. Jak oszacował "Dziennik Gazeta Prawna", najbardziej podrożeją najtańsze piwa.

Amatorzy napoju z pianką po 1,5 zł muszą się liczyć z tym, że ich przysmak będzie o blisko 10 procent droższy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE