Planując wakacje, skorzystaj z bankowego kantoru internetowego

2021-06-25 0:00
Planując wakacje, skorzystaj z bankowego kantoru internetowego
Autor: Shutterstock

Wkrótce wakacje, czas wyjazdów urlopowych w kraju, a także za granicą. Jeśli wybieramy się w podróż poza granice Polski, warto mieć przy sobie pieniądze w walucie danego państwa. W ferworze przygotowań do wymarzonych wakacji i dopinania związanych z tym spraw na ostatni guzik szukanie stacjonarnego kantoru i często stanie w kolejce wydaje się przykrą koniecznością. Mamy internet, więc nie musi tak być.

Kupno lub sprzedaż obcej waluty można sfinalizować bez wychodzenia z domu. Możemy skorzystać z bankowego kantoru internetowego – jednego z elementów pakietu walutowego 3 w 1 PKO Banku Polskiego. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z wymiany walut za pomocą kantoru w aplikacji mobilnej IKO lub serwisie internetowym iPKO!

Rozwiązanie szyte na miarę

Nie każdy czuje się bezpiecznie, zabierając ze sobą na wakacje gotówkę. Po pierwsze, to większe ryzyko kradzieży. Po drugie, szukanie stacjonarnego kantoru albo bankomatu to nie najlepszy pomysł, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje, a czasu na wypoczynek mamy jak zwykle za mało. Kto by chciał stać w kolejce do kantoru, kiedy można w tym czasie opalać się na plaży? I co, jeśli trafimy na niekorzystny kurs waluty, którą chcemy kupić lub sprzedać? Aby wakacje przebiegły spokojnie i by udało się nam zrealizować urlopowe plany, najlepszym wyjściem jest internetowy kantor PKO Banku Polskiego, który wchodzi w skład pakietu walutowego 3 w 1. W ramach oferty otrzymamy: – konto walutowe, na które natychmiast są transferowane środki z konta osobistego w określonej przez nas walucie; – nieograniczony dostęp do kantoru internetowego z korzystnymi kursami walut, którymi można zasilić konto walutowe! – kartę wielowalutową, po podpięciu której możemy natychmiast wypłacić środki w zakupionej w kantorze walucie z bankomatu lub robić zakupy.

Szybciej, wygodniej bezpieczniej

Internetowy kantor PKO Banku Polskiego to rozwiązanie:

  • bezpieczne – transakcje dokonywane są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa;
  • opłacalne – za pośrednictwem aplikacji IKO albo serwisu iPKO możemy śledzić kursy walut, a za ich wymianę nic nie płacimy, ponadto możemy otrzymywać powiadomienia o preferowanym kursie (SMS lub push w IKO) oraz ustalić automatyczną wymianę waluty;
  • wygodne – wymiany możemy realizować w każdym miejscu i o każdym czasie;
  • szybkie – bez tracenia czasu na dotarcie do kantoru stacjonarnego;
  • proste – wystarczy kilka kliknięć myszką w serwisie iPKO lub na smartfonie w aplikacji IKO, aby kupić lub sprzedać walutę.

Teraz kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Ponadto walutę może wymieniać teraz także młodzież w wieku od 13 do 18 lat.

Wymieniaj walutę na konto w różnych bankach

PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwił klientom wymianę waluty w kantorze bezpośrednio na rachunki w innych bankach. Nie trzeba nawet korzystać z konta w PKO Banku Polskim. Wystarczy podpiąć w IKO konta z innych banków w ramach usług otwartej bankowości. I to bez żadnych dodatkowych opłat! Euro, dolary, funty brytyjskie czy franki szwajcarskie możemy przesyłać na konta w: Alior Banku (w tym Alior Bank – Kantor Walutowy), BNP Paribas Polska, ING Banku Śląskim, banku Pekao. Za walutę możemy zapłacić również BLIKIEM z innego banku. Z kolei złote można przekazać na konta w: Alior Banku (w tym Alior Bank – Kantor Walutowy), Pekao S.A., mBanku, BNP Paribas Polska, Millennium, ING Banku Śląskim, Santander Banku oraz Inteligo. W kantorze internetowym mogą wymieniać walutę osoby posiadające konta walutowe i dostęp do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego.

Podróżuj bezpiecznie

Wakacje za pasem, a ty jeszcze się nie ubezpieczyłeś? Nic nie szkodzi! Możesz to zrobić nawet w dniu wyjazdu na urlop, wykupując ubezpieczenie turystyczne Moje Podróże24 – dostępne w serwisie iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. W zależności od wybranego wariantu zapewnia ono ochronę w Polsce i w odległości 30 km od granicy, w Europie lub na świecie. Dzięki ubezpieczeniu Moje Podróże24 zyskasz:

ochronę podczas wypoczynku, pracy lub uprawiania sportu w kraju i poza nim,

  • ochronę zdrowia za granicą, również na wypadek Covid-19,
  • ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym i ochronę bagażu,
  • ubezpieczenie Assistance dla ciebie podczas zagranicznej podróży,
  • ubezpieczenie Family Assistance dla bliskich pozostających w kraju.

Możesz rozszerzyć ochronę na Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu/kosztów skrócenia wyjazdu, a także ubezpieczyć się w związku z wykonywaną pracą fizyczną wysokiego ryzyka czy uprawianiem sportu ekstremalnego. Rodziny, uczestnicy PPK bądź PPE oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Czym jest spread walutowy

Spread to różnica między kursem sprzedaży i kupna danej waluty. Spread walutowy różni się w zależności m.in. od kantoru i wpływa na opłacalność wymiany waluty. W komputerze lub smartfonie internetowy kantor mamy zawsze pod ręką. To z kolei daje nam możliwość kupna/sprzedaży walut wygodniej i częściej, niż gdybyśmy mieli korzystać z kantoru stacjonarnie. Poza tym kantor internetowy PKO Banku Polskiego powiadomi nas, gdy kurs będzie w wyznaczonej przez nas wysokości, możemy kupić tyle waluty, ile potrzebujemy, a nawet, jeśli nam zostanie, możemy ją wykorzystać później.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKO BANK POLSKI

Najnowsze